NFL: Manning gyenge kezdése szétzúzta a Broncos-t

""

A Denver Broncos számára pocsékul kezdődött az Atlanta Falcons elleni mérkőzés, ugyanis Peyton Manning a harmadik passzkísérletnél eladta a labdát. Az interception-t William Moore jegyezte. Az Atlanta Michael Turner révén touchdown-t ért el, de a visszajátszás után annulálták a hatpontost. Sokáig nem búsult a hazai alakulat, ugyanis a következő play-ben Turner ismét TD-t szerzett, ezúttal megadták a bírók, így a Falcons 7-0-ra vezetett. Manning számára rémálomszerűen kezdődött az összecsapás, ugyanis a második támadássorozatában is eladta a játékszert, ezúttal Thomas DeCoud fülelte le az irányító passzát.

A Falcons a második drive-ja végén is pontokat szerzett. Matt Bryant 37 yardról értékesítette field goal kísérletét. A Broncos legendás irányítója harmadszor is interception-t dobott. Manning átadását Robert McClain fogta meg. A negyed végén ismét hibázott a Broncos támadóegysége. Knowshon Moreno kezéből Stephen Nicholas ütötte ki a labdát, amelyet Sean Weatherspoon ölelt magához. Egy Falcons drive után véget ért az első negyed.

Az Atlanta a második felvonásban folytathatta támadását. Egy közel öt perces drive végén Bryant 42 yardról értékesítette field goal kísérletét, így a georgiai alakulat már 13-0-ra vezetett. Manning továbbra sem találta a játékát, így támadásban szenvedett a Broncos. Az offensive sor gyengélkedése kihatott a védelemre is, amely nem tudta megállítani a Falcons-t. A hazai együttes tovább növelte az előnyét. Matt Ryan egy 1 yardos TD passzt adott Tony Gonzalez-nek. Mivel Bryant berúgta az extra pontot, így a Broncos hátránya már 20 pont volt. A felvonás végén Manning 17 yardos touchdown átadását Demaryius Thomas varázsolta le a levegőből, így megkezdte a felzárkózást a Denver.

""

A harmadik negyedet az Atlanta kezdte, de Matt Ryanék nem tudtak pontokat szerezni az első támadássorozatukból. A TD passz ellenére Manning továbbra is csak szenvedett, ezt bizonyítja, hogy a második félidőben a Broncos első támadása csak 49 másodpercig tartott, majd következett egy punt. A játékrész közepén Roddy White egy 4 yardos elkapás után szerzett hatpontost, így a Falcons már 27-0-ra vezetett a szétesőben lévő Broncos ellen. A Denver nem találta a hazai együttes védelmének gyenge pontját, amely az eredményben és Manningék játékában is meglátszott, igaz a negyed végén egy remek drive-ot vezetett a QB.

A negyedik felvonásban a coloradói alakulat folytathatta a támadását, amelynek végén Willis Mcgahee 2 yardos TD futással közelebb hozta a Broncos-t. A Falcons támadása nem tartott sokáig (2:13 perc), nem mellesleg Von Miller jelezte, hogy a Denver nem adta fel a mérkőzést. A huszonhárom esztendős linebacker sackkelte Ryan-t. A vendég együttes támadása sem volt hosszú életű, nem mellesleg William Moore földre vitte Manninget.

A Falcons egyértelműen arra törekedett, hogy minél tovább magánál tartsa a labdát, de a Broncos védelme elkapta a fonalat és valamivel több, mint egy perc leforgása alatt visszaszerezte a labdát. Manning egy gyors támadást vezetett le, amelynek végén McGahee futott egy hatpontost, így a Denver 27-21-re felzárkózott. Mivel több pont már nem született a mérkőzésen, így az Atlanta Falcons megőrizte veretlenségét, míg a Denver Broncos elszenvedte első vereségét.