NFL: Manning a sírból hozta vissza a Denvert

""

A San Diego Chargers kezdte az AFC Nyugati főcsoportjának a rangadóját. A Denver Broncos védelme, azonban parádés teljesítményt nyújtott. A hazai együttes csak négy yardot tudott előre haladni. Peyton Manningék sem vitték túlzásba a yardok gyűjtését az első támadásukban, ugyanis nyolc yard megtétele után punra kényszerültek. A Chargers pillanatok alatt visszaadta a labdát a vendég együttesnek, de Mike Scifres puntja után Trindon Holliday nem tudta megfogni a labdát, amelyet a San Diego játékosa, Dante Rosario kaparintott meg. A hazai együttes a Broncos 17 yardos vonaláról kezdhette meg a drive-ját, de Philip Riversék nem tudtak touchdown-t szerezni, igaz Nick Novak 32 yardos mezőnygóljával előnybe került. A vendég csapat speciális egysége ismét bámulatos hibát követett el.

Scifres puntját követően Omar Bolden előbb elszámította a labda ívét, majd Darrell Stuckey kiütötte a kezéből a játékszert. A szabad labdát Corey Lynch kaparintotta meg, így a Chargers a Denver 19 yardos vonaláról következhetett. A San Diego egy TD-vel tovább növelte az előnyét. Rivers egy 15 yardos touchdown passzt adott Antonio Gates-nek. Érdekesség, hogy az irányítónak és a tight end-nek ez volt az 50. közös hatpontosa, amely NFL rekordnak számít. A Broncos támadósora hamar visszaadta a labdát a Chargers-nek, amely egy több mint hat és fél perces drive-ot vezetett. A hazai alakulat nem szerzett pontokat a támadásból, ennek ellenére 10-0-ra vezetett az első negyed után.

A Broncos egy remek támadással (7 play, 51 yard, 3:22 perc) kezdte a második játékrészt, de Manningék továbbra sem tudtak pontokat szerezni a Qualcomm Stadium-ban. A Chargers első támadása kaotikusra sikeredett, ugyanis a hazai csapatot háromszor büntették meg, pedig a drive-ban csak hat playig jutott a San Diego, nem mellesleg Rivers eladta a labdát. Az interception-t Jim Leonhard jegyezte. A Broncos speciális egysége után a támadósor is elképesztő hibákat vétett. A vendég együttes a következő drive-jában Eric Decker touchdown-t szerezhetett volna, de a huszonöt esztendős elkapó elesett a saját lábában.

""

Manning is hibázott. Az elkapó egy érthetetlen passzkísérlet után eladta a játékszert, amelyből Quentin Jammer hatpontost ért el. A harminchárom esztendős cornerback egy 80 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett TD-t. A Broncos-t megfogták a hibák, amelyet kegyetlenül kihasznált a hazai együttes. A játékrész végén Rivers egy 11 yardos touchdown passzt adott Gates-nek. Novak extrapontjával a Chargers már 24-0-ra vezetett. Az első félidőben a San Diego uralta a játékteret, igaz ehhez a Broncos elképesztő bakijai is kellettek.

A Denver kezdte a második játékrészt. A vendég együttes a szokásoknak megfelelően magára talált és rögtön az első támadásából touchdown-t ért el. Peyton Manning egy 29 yardos hatpontos passzt adott Demaryius Thomas-nak. A Chargers megpróbálta magánál tartanai a labdát, ez több mint hat percen keresztül ment is, igaz a drive-ban komoly gondokba ütköztek a hazai játékosok. Randy McMichael kezéből kiütötte a játékszert Mike Adams. A szabad labdát Ronnie Brown kaparintotta meg, amellyel megmentette a Chargers-t, nem mellesleg first down-t ért el.

Sokáig nem örülhetett a hazai együttes, ugyanis a drive végén Rivers-t sackkelte Elvis Dumervil. Az irányító elveszítette a labdát, amelyet Tony Carter ölelt magához. A cornerback egy 65 yardos fumble visszahordás után ünnepelhetett touchdown-t, így a Broncos felzárkózott 24-14-re. A Chargers hamar puntra kényszerült, így a negyed utolsó drive-ját a Denver vezethette. Manningék a negyedik felvonásban folytathatták a támadásukat.

""

A Broncos az utolsó játékrész legelején folytatta a felzárkózást. Manning egy 7 yardos touchdown passzt adott Eric Decker-nek. Matt Prater extrapontja után, még a Chargers vezetett 24-21-re. A Chargers hanyatlása folytatódott, ugyanis Rivers eladta a labdát. Az irányító passzát Tony Carter kaparintotta meg. A vendég együttes kihasználta a hazai csapat újabb hibáját. Egy remek drive végén Manning ismét megvillantotta különleges képességét. A QB, ezúttal Brandon Stokley-nak adott egy hatpontos passzt. Prater extrapontjával a Broncos már 28-24-re vezetett. Rivers a Chargers következő támadásában megpecsételte csapata sorsát, ugyanis harmadik alkalommal is eladta a labdát.

Az interception-t Chris Harris jegyezte. A Broncos támadósora visszaadta a labdát a San Diegónak, de Rivers ismét elpasszolta a játékszert. A negyedik interception-t Chris Harris jegyezte, nem mellesleg egy 46 yardos visszahordás után, még touchdown-t is szerzett a védő. A Broncos fantasztikusan zárta a mérkőzést, ugyanis Elvis Dumervil kiütötte Philip Rivers kezéből a labdát, amelyet Mike Adams kaparintott meg. Érdekesség, hogy Manning-nek ez volt a legnagyobb fordítása az NFL-ben!