""

Jay Cutler egymérkőzéses kihagyás után a vasárnapi játéknapon visszatért a Chicago Bears-be (8-3). Mint ismert az irányítónak agyrázkódás miatt kellett kihagynia a San Francisco 49ers elleni rangadót. Az illinoisi alakulat immáron Cutler irányításával csoport riválisát (NFC Észak) a Minnesota Vikingset (6-5) verte meg. A Bears már az eső félidőben pontot tett a mérkőzés végére, ugyanis az első két negyed után már 25-3-ra vezetett. A harmadik felvonásban a Vikings négy ponttal közelebb került a hazai csapathoz, de az utolsó játékrészben egyik alakulat sem szerzett pontokat, így a Bears 28-10-re győzedelmeskedett a Minnesota ellen. Cutler 188 passzolt yarddal, egy touchdown átadással és egy interceptionnel zárta az összecsapást. Érdekesség, hogy a Bears védelme 30 labdát szerzett ebben a szezonban (ligaelső), ebből hármat ezen a találkozón ért el.

NFL
12. játékhét

"" Chicago Bears – Minnesota Vikings ""

28-10 (10-3, 15-0, 3-7, 0-0)
Jay Cutler 31/23, 188 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Christian Ponder 43/22, 159 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Michael Bush 60 futott yard, 2 Touchdown Adrian Peterson 108 futott yard
Brandon Marshall 92 elkapott yard Kyle Rudolph 55 elkapott yard, 1 Touchdown
Nick Roach 7 szerelés, 1 forced fumble Antoine Winfield 7 szerelés, 1 Interception

Carson Palmer immáron az Oakland Raiders (3-8) irányítójaként játszott a Paul Brown Stadium-ban, azaz a Cincinnati Bengals (6-5) otthonában. A QB 2003-től egészen 2011-ig a Bengals irányítója volt, majd a Cincinnati draftolta Andy Dalton-t (3 TD passz ezen a mérkőzésen), aki kiszorította a kezdőből a harminckét esztendős irányítót. A vasárnapi találkozót magabiztosan nyerte meg a Bengals, amely az első két negyed után már 24 ponttal vezetett. A harmadik felvonásban a Raiders 10 egységet ledolgozott a hátrányából. A negyedik 15 percben a Bengals visszaállította a 24 pontos különbséget, így 34-10-re győzedelmeskedett. A Cincinnati előző három mérkőzését megnyerte, míg a Raiders sorozatban a negyedik összecsapását veszítette el.

NFL

"" Cincinnati Bengals – Oakland Raiders ""

34-10 (14-0, 10-0, 0-10, 10-0)
Andy Dalton 30/16, 210 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Carson Palmer 34/19, 146 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
BenJarvus Green-Ellis 129 futott yard, 1 Touchdown Marcel Reece 74 futott yard
A.J. Green 111 elkapott yard Brandon Myers 37 elkapott yard
Chris Crocker 6 szerelés, 1 Interception Philip Wheeler 6 szerelés, 1 sack

""

A Pittsburgh Steelers (6-5) Ben Roethlisberger nélkül elképesztő lejtmenetbe kezdett. A pennsylvaniai alakulat ezúttal a Cleveland Browns (3-8) otthonában szenvedett vereséget. Érdekesség, hogy az AFC Északi csoportjának a rangadóján a Steelers-ben a harmadik számú irányító, Charlie Batch játszott, ugyanis az előző játékhéten Byron Leftwich is megsérült. Az első félidő után még a Pittsburgh vezetett 14-13-ra, majd a harmadik felvonásban Trent Richardson 15 yardos futott touchdown-jával átvette a vezetést a Browns, amely a negyedik negyedben megtartotta az előnyét, így 20-14-re megverte csoport riválisát. A Steelers nyolcszor adta el a labdát a mérkőzésen. Érdekesség, hogy a Pittsburgh az utolsó 15 percben öt támadást vezethetett, ebből négy drive-ja labdaeladással ért véget! A Steelers a következő fordulóban a Baltimore Ravens otthonába látogat majd el.

NFL

"" Cleveland Browns – Pittsburgh Steelers ""

20-14 (3-7, 10-7, 7-0, 0-0)
Brandon Weeden 26/17, 158 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Charlie Batch 34/20, 199 passzolt yard, 3 Interception
Trent Richardson 85 futott yard, 1 Touchdown Jonathan Dwyer 19 futott yard
Josh Gordon 60 elkapott yard Emmanuel Sanders 75 elkapott yard
T.J. Ward 4 szerelés, 2 forced fumble Jason Worilds 4 szerelés, 2 sack

Az Indianapolis Colts (7-4) a rájátszás szempontjából egy nagyon fontos mérkőzést nyert meg. Az indianai alakulat a Buffalo Bills-t (4-7) verte meg 20-13-ra. A Colts-nak a rájátszás eléréséhez az ilyen ”biztos” mérkőzéseket meg kell nyernie, ezért fontos ez a siker. Az Indianapolis irányítója, Andre Luck beállította Sam Bradford (St. Louis Rams) újonc győzelmi csúcsát, legalábbis ami az 1/1-es irányítókat illeti. A huszonhárom esztendős irányító eddig hét győzelmet szerzett a 2012-es esztendőben. Luck-nak öt mérkőzése van ahhoz, hogy megdöntse ezt a rekordot. A Colts számára a Tennessee Titans és a Kansas City Chiefs is verhető ellenfélnek tűnik. Az Indianapolis a két gyengébb csapat mellett kétszer játszik még a Houston Texansszal és egyszer a Detroit Lionsszal.

NFL

"" Indianapolis Colts – Buffalo Bills ""

20-13 (7-3, 6-3, 7-0, 0-7)
Andrew Luck 37/20, 240 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Ryan Fitzpatrick 33/17, 180 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Vick Ballard 41 futott yard C.J. Spiller 107 futott yard
Reggie Wayne 102 elkapott yard Steve Johnson 106 elkapott yard
Jerrell Freeman 16 szerelés, 1 sack Mario Williams 3 szerelés, 3 sack

A Jacksonville Jaguars (2-9) és a Tennessee Titans (4-7) ütközetét az előbbi nyerte meg. A Jaguars-ban az előző mérkőzésen parádés teljesítményt nyújtó, Chad Henne irányított, igaz ez nem meglepő, ugyanis Blaine Gabbert november 21-én sérült listára került. A Jacksonville a győzelmével megszakította hét mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát, nem mellesleg a 2012-es szezonban először nyert hazai környezetben. Érdekesség, hogy a Titans az utolsó percben támadhatott a győzelemért, de a csapat kezdő irányítója, Jake Locker eladta a labdát. Az interception-t Mike Harris jegyezte. A Titans-re a következő játékhéten is egy csoport rangadó vár, ugyanis a Tennessee a Houston Texans-t látja majd vendégül.

NFL

"" Jacksonville Jaguars – Tennessee Titans ""

24-19 (7-3, 0-3, 7-3, 10-10)
Chad Henne 26/17, 261 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception Jake Locker 40/23, 261 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception
Rashad Jennings 43 futott yard, 1 Touchdown Chris Johnson 80 futott yard
Cecil Shorts 105 elkapott yard, 1 Touchdown Nate Washington 54 elkapott yard
Mike Harris 5 szerelés, 1 sack, 1 Interception Zach Brown 10 szerelés, 2 sack

""

A Kansas City Chiefs (1-10) az első negyedben remekül tartotta magát a Denver Broncos (8-3) ellen, sőt Ryan Succop két mezőnygóljával 6-0-ra vezetett. A második játékrészben Peyton Manning egy 7 yardos touchdown passzt adott Jacob Tammenek. A harmadik felvonást 7-3-ra nyerte meg a Broncos, amely a negyedik negyedben Matt Prater 34 yardos field goal-jával bebiztosította a győzelmét (17-9). A Denver harminchat esztendős irányítója, Peyton Manning-nek kezdőként ez volt a 149. győzelme, ezzel feljött az örökranglista második helyére. Érdekesség, hogy Manning jelenlegi főnökét, John Elway-t előzte meg, akinek 148 sikere van. Az NFL rekordot természetesen Brett Favre tartja, aki kezdőként 186 összecsapást nyert meg.

NFL

"" Kansas City Chiefs – Denver Broncos ""

9-17 (6-0, 0-7, 3-7, 0-3)
Brady Quinn 25/13, 126 passzolt yard, 1 Interception Peyton Manning 37/22, 285 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Jamaal Charles 107 futott yard Knowshon Moreno 85 futott yard
Dwayne Bowe 41 elkapott yard Demaryius Thomas 82 elkapott yard, 1 Touchdown
Justin Houston 4 szerelés, 2 sack Wesley Woodyard 9 szerelés, 1 sack

A Miami Dolphins (5-6) és a Seattle Seahawks (6-5) egy hihetetlenül szoros mérkőzést vívott egymással. Az első negyedben egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a második játékrészben a Dolphins és a Seahawks is szerzett egy-egy touchdown-t. A harmadik 15 percben a Seattle Michael Robinson TD-jével átvette a vezetést, de a Miami az utolsó negyedben megfordította az eredményt. A Dolphins másfél perccel a mérkőzés vége előtt kapta meg a labdát és egy remek drive-ot vezetett, amelynek végén Dan Carpenter 43 yardról rúgta be a mezőnygól kísérletét, így a hazaiak 24-21-re verték meg a Seattle-t. Érdekesség, hogy Carpenter a mérkőzés napján ünnepelte 27. születésnapját, nem mellesleg megtörte csapata három mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát.

NFL

"" Miami Dolphins – Seattle Seahawks ""

24-21 (0-0, 7-7, 0-7, 17-7)
Ryan Tannehill 26/18, 253 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Russell Wilson 27/21, 224 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Reggie Bush 87 futott yard, 1 Touchdown Marshawn Lynch 46 futott yard
Davone Bess 129 elkapott yard Golden Tate 56 elkapott yard
Jared Odrick 4 szerelés, 1 sack Bobby Wagner 9 szerelés, 1 Interception

""

Az Atlanta Falcons (10-1) megszenvedett a győzelemért a Tampa Bay Buccaneers (6-5) otthonában. Az első negyed után, még 7-3-ra Bucs vezetett. A második játékrészben kiegyenlített a Falcons, amely a harmadik felvonásban négy pontos előnyre tett szert. Érdekesség, hogy ebben a negyedben Julio Jones-nak volt egy 80 yardos touchdown elkapása. A negyedik 15 percben a Tampa Bay Doug Martin hatpontos futásával és Connor Barth mezőnygóljával megfordította az eredményt (23-17), de a Falcons a hetedik percben futott Michael Turner TD-vel és Matt Bryant extraponttal megnyerte az összecsapást. Érdekesség, hogy az Atlanta pontjai után mindkét csapatnak volt egy-egy elhibázott mezőnygól kísérlete. A Falcons az idei szezonban hetedik alkalommal nyert hét, vagy annál kevesebb ponttal, ezzel beállította az Indianapolis Colts rekordját (a csúcs a 10-1-es, vagy a 11-0-s csapatokra vonatkozik). Peyton Manningék a 2006-os szezonban megnyerték a Super Bowl-t. Vajon az Atlanta meddig jut?

NFL

"" Tampa Bay Buccaneers – Atlanta Falcons ""

23-24 (7-3, 3-7, 3-7, 10-7)
Josh Freeman 30/19, 256 passzolt yard Matt Ryan 32/26, 353 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Doug Martin 50 futott yard, 2 Touchdown Jacquizz Rodgers 49 futott yard, 1 Touchdown
Vincent Jackson 96 elkapott yard Julio Jones 147 elkapott yard, 1 Touchdown
Ronde Barber 8 szerelés, 1 Interception Dunta Robinson 6 szerelés, 1 sack

A San Diego Chargers (4-7) a Baltimore Ravens-t (9-2) látta vendégül az NFL 12. játékhetén. Az első negyedben, még egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a második felvonásban a Chargers 10 egységgel ellépett az ellenfelétől. A harmadik játékrészben a Ravens Justin Tucker mezőnygóljával közelebb férkőzött a hazai csapathoz. Az utolsó 15 percben Nick Novak 30 yardos field goal-ja után a San Diego 13-3-ra vezetett, de a Ravens a negyed végére kiegyenlített. A Baltimore az utolsó másodpercekben értékesített mezőnygóllal (Tucker 38 yard) mentette hosszabbításra az összecsapást. A ráadás első perceiben a Chargers és a Ravens is vezetett támadást, de egyik alakulat sem szerzett pontokat. Az utolsó perc kezdete előtt azonban a Baltimore megnyerte az összecsapást. Tucker 38 yardról rúgta be mezőnygól kísérletét, így a vendégek 16-13-ra győzedelmeskedetek a Qualcomm Stadium-ban.

NFL

"" San Diego Chargers – Baltimore Ravens ""

13-16 (0-0, 10-0, 0-3, 3-10, 0-3) – hosszabbításban
Philip Rivers 36/23, 228 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Joe Flacco 51/30, 355 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Ryan Mathews 72 futott yard Ray Rice 97 futott yard
Danario Alexander 74 elkapott yard Torrey Smith 144 elkapott yard
Antwan Barnes 2 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble Arthur Jones 4 szerelés, 2 sack

A St. Louis Rams (4-6-1) számára nem kezdődött túl jól az Arizona Cardinals (4-7) elleni mérkőzés, ugyanis a hazaiak az első felvonás után 7 ponttal vezettek. A második játékrész után is vezetett, még a Cardinals, igaz az előnye 3 egységre olvadt. A harmadik és a negyedik negyedben a Rams 17 pontot szerzett és egyet sem kapott, így 31-17-re verte meg a Cardinals-t. Az összecsapás legjobbja a St. Louis újonc cornerback-je, Janoris Jenkins volt. A huszonnégy esztendős védő 1960 óta az első olyan újonc játékos, aki egy mérkőzésen két interception-t is visszahordott (36, 39 yard) touchdown-ra. A franchise történelmében pedig ő az első, aki ilyen teljesítményre volt képes. Érdekesség, hogy a Rams utoljára október 4-én nyert a szezonban, akkor is a Cardinals-t verte meg. Az Arizona egymás után a hetedik találkozóját bukta el, pedig 4-0-val kezdte az idényt.

NFL

"" Arizona Cardinals – St. Louis Rams ""

17-31 (7-0, 10-14, 0-14, 0-3)
Ryan Lindley 52/31, 312 passzolt yard, 4 Interception Sam Bradford 17/8, 205 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Beanie Wells 48 futott yard, 2 Touchdown Steven Jackson 139 futott yard
Andre Roberts 92 elkapott yard Chris Givens 115 elkapott yard, 1 Touchdown
Quentin Groves 6 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble James Laurinaitis 14 szerelés, 1 Interception

""

A San Francisco 49ers (8-2-1) Drew Brees hibái miatt legyőzte a New Orleans Saints-t (5-6). Az első két negyed után 14-14-re állt a két csapat. A Saints sokáig vezetett a második felvonásban, majd 22 másodperccel a nagyszünet kezdete előtt Brees eladta a labdát, amelyből Ahmad Brooks touchdown-t szerzett (50 yardos visszahordás). A harmadik játékrész elején a 49ers kevesebb, mint egy perc leforgása alatt két TD-ét szerzett. Frank Gore egy 6 yardos futás, míg Donte Whitner egy 42 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett hatpontost.  A New Orleans még ebben a felvonásban szépíteni tudott Jed Collins touchdown-jával. Az utolsó negyedben a 49ers remekül játszott az idővel, míg a Brees vezette támadósorban ezúttal nem volt átütő erő, így a San Francisco 31-21-re nyert New Orleansban. A győztes csapatban Colin Kaepernick irányított, pedig Alex Smith is be volt öltözve.

NFL

"" New Orleans Saints – San Francisco 49ers ""

21-31 (7-7, 7-7, 7-14, 0-3)
Drew Brees 41/26, 267 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 2 Interception Colin Kaepernick 25/16, 231 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception
Chris Ivory 34 futott yard Frank Gore 83 futott yard
Darren Sproles 65 elkapott yard Delanie Walker 81 elkapott yard
Curtis Lofton 9 szerelés Ahmad Brooks 5 szerelés, 1.5 sack, 1 Interception

A New York Giants (7-4) esélyt sem adott a Green Bay Packers-nek (7-4), amely a vasárnapi mérkőzésen csak 10 pontot szerzett. Az első negyedben a címvédő 17 egységig jutott, míg a Packers csak egy hatpontost tudott összekaparni, igaz Jordy Nelson egy 61 yardos elkapás után szerzett TD-ét. A második 15 percben a hazaiak 11 egységgel tovább növelték az előnyüket, így 31-10-es vezetéssel vonultak az öltözőbe. A harmadik játékrészben kialakult a végeredmény. Eli Manning egy 13 yardos TD passzt adott Hakeem Nicks-nek, így a Giants 38-10-re nyerte meg a Green Bay elleni összecsapást. Érdekesség, hogy Manning elérte a 200 passzolt touchdown-t, ezzel megdöntötte Phil Simms franchise rekordját! A Giants legközelebb csoport riválisával, a Washington Redskinsszel játszik, míg a Packers a Minnesota Vikings együttesét fogadja majd.