NFL: a Packers kiütötte a gyengécske Chicagót

A Green Bay Packers – Chicago Bears mérkőzés első negyede a védelmekről szólt, amely annyira nem volt meglepő. A Packers első támadása valamivel több, mint egy percig tartott, majd a Bears egy 2:11 perces drive-ot vezetett, de még egy first down-t sem tudtak összehozni Jay Cutlerék. A hazai együttes második támadássorozatában már egy first down-t fel tudott mutatni, de pontokat ebből a drive-ból sem szerzett, sőt Aaron Rodgers-t egyszer sackkelni is tudta az illinois-i alakulat védelme. A Bears második támadása sem tartott sokáig (1:26).

A Green Bay ismét felmutatott egy first down-t, míg a ”Medvék” védelme egy sackket. Julius Peppers vitte földre Rodgers-t. A Packers a következő Bears támadássorozatnál elkezdett törleszteni, ugyanis Clay Matthews és Erik Walden kettőse megismertette Cutlerrel a Lambeau Field gyepszőnyegét. A negyed a Packers drive-jával ért véget, amelyet a következő felvonásban folytathatott a hazai csapat.

A Packers a második negyed legelején ugyan touchdown-t nem tudott szerezni, de Mason Crosby 48 yardos field goaljával előnybe került (3-0). A Chicago egy öt perces drive-ot vezetett, de nem tudott kiegyenlíteni, vagy megfordítani az eredményt, sőt Matthews ismét földre vitte Cutler-t. A Packers második támadássorozata parádésra sikeredett. Rodgers egy 12 játékból álló (80 yard, 6:04) drive-ot vezetett, amelynek végén a Packers kiharcolta, hogy egy field goallal tovább növelje az előnyét, de a speciális csapat egy fantasztikus húzással touchdown-t szerzet.

A punter, Tim Masthay passza után Tom Crabtree egy 27 yardos TD futást mutatott be. Az extra ponttal a Packers már 10-0-ra vezetett. Érdekesség, hogy a drive során Rodgers-t kétszer is sackkelni tudta a Bears védelme. A vendégeket megfogta a Packers hatpontosa ugyanis Cutler 43 másodperc után eladta a labdát. Az elkapó passzát Tramon Williams fülelte le. A bírók ugyan visszanézték az esetet, de a Packers játékosa birtokolta a labdát, így a ”Sajtfejűek” következhettek. Egy másodperccel a felvonás vége előtt Crosby 35 yardról értékesítette field goal kísérletét, így a Packers 13-0-ra vezetett a nagyszünet előtt.

A harmadik negyedet a Chicago kezdte. Az illinois-i alakulat egy 13 játékból álló, 53 yardos drive-ot (6:11) vezetett, amelynek végén ”csak” egy field goal-t ért el a Bears. Robbie Gould 45 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét (13-3). A ”Medvék” védelme összekapta magát, ezt bizonyítja, hogy a Packers két perc után kénytelen volt visszaadni a labdát a vendégeknek. A Bears következő támadása katasztrofális véget ért, ugyanis Cutler ismét eladta a játékszert.

""

Ezúttal Charles Woodson jegyezte az interception-t. A harmincöt esztendős cornerback-nek a mostani volt az 55. interception-je. A Packers támadása sem volt sikeres, ugyanis Charles Tillman kiütötte Jermichael Finley kezéből a labdát, majd rá is vetődött. A Chicago még egy first down-t sem tudott elérni, így a Green Bay hamar visszakapta a játékszert.

A negyedik negyed Packers pontokkal vette kezdetét. Crosby 54 yardos field goal-jával már 16-3-ra vezetett a hazai alakulat, amely egyre magabiztosabban játszott. Sokat nem pihenhettek a Bears védői, ugyanis Cutler már az első play-ben eladta a labdát. Tramon Williams már a második interception-jét jegyezte a találkozón. Aaron Rodgers nem sokáig tétlenkedett, ugyanis rögtön az első passzából touchdown született. A QB 26 yardos TD átadását Donald Driver kapta el. Crosby extra pontja után már 23-3-ra vezetett a Packers.

A Bears egy több mint háromperces támadássorozat végén kénytelen volt visszaadni a labdát a hazai együttesnek. Cutler-höz hasonlóan Rodgers is már az első play-ben eladta a játékszert. Az irányító passzát Tim Jennings fülelte le. A Bears élt a szerzett labdával, ugyanis Jay Cutler egy 21 yardos touchdown passzt adott Kellen Davis-nek. Gould extrapontja után a Chicago hátránya 13 pont volt (23-10).

A Green Bay a következő támadássorozatából nem tudott pontokat szerezni, míg a Chicago negyedik alkalommal is eladta a labdát. Cutler átadását, ezúttal Jerron McMillian csípte el. Érdekesség, hogy a drive első két játékában Cutler-t mindig földre vitték a hazai védők (Jerel Worthy, Clay Matthews). A Green Bay Packers megérdemelten nyerte meg a csoport rangadót, nem mellesleg kijavította a San Francisco 49ers elleni botlását.