Amerikai sportok

NFL: A Baltimore tönkreverte a Pittsburghöt, földbe döngölték a Coltsot

Minden egyes mérkőzés megemlékezéssel kezdődött, a 2001. szeptember 11-i terrortámadások áldozatainak tiszteletére.

Az első játékhét csúcsrangadóján a Baltimore Ravens hatalmas verésben részesítette a Pittsburgh Steelerst. A találkozó első negyedében Anquan Boldin (27 yardos passz) és Ray Rice (1 yardos futás) is touchdownt szerzett. A második játékrészben egy 11 yardos Ben Roethlisberger passz után Emmanuel Sanders szerzett TD-t. A Steelers több pontot, már nem ért el a mérkőzésen. A Ravens-nél, azonban Rice (11 yardos passz) és Ed Dickson (18 yardos passz) is hatpontost szerzett, ezen felül Billy Cundiff két (29, 30 yard) field goal kísérletet is értékesített. „Big Ben” pocsék teljesítményt nyújtott. A Steelers irányítójának 41 passzkísérletéből csak 22 volt sikeres, ezen felül háromszor eladta a labdát, igaz 280 yardot passzolt és volt egy TD átadása is. A másik oldalon Joe Flacco brillírozott. A QB 224 passzolt yardja mellett három hatpontos átadása volt. Messze van az alapszakasz vége, de a mai eredmény (35-7) döntően befolyásolhatja a AFC Északi csoportját.

Peyton Manning nyakát csütörtökön ismét megműtötték. Az Indianapolis Colts irányítójának a nyakát 19 hónapon belül, már háromszor operálták meg. Az újabb beavatkozás után Manning-nek 2-3 hónapot kell, majd kihagynia. A Colts játékán nagyon meglátszik Manning hiánya, ugyanis a Houston Texans földbe döngölte. A találkozó első két negyedét követően, már 34-0-ra (!) vezetett a Texans. Az összecsapáson a Houston elkapója, Jacoby Jones egy 79 yardos punt visszahordással hívta fel magra a figyelmet. A Colts egyetlen touchdownját Reggie Wayne futotta. Az Indianapolis elkapójára nem lehetett panasz, ugyanis hét elkapásával 106 yardot hozott a csapatának. Manninget „helyettesítő”, Kerry Collins 197 yardot (31/16) passzolt. Matt Schaub nem lehet elégedett a  teljesítményével, ugyanis 220 passzolt yard mellett kétszer eladta a labdát, igaz volt egy TD átadása.

Őrületes mérkőzés volt a Chicago Bears – Atlanta Falcons találkozó. Az összecsapáson szinte minden volt. A harmadik negyedben a Bears linebackerre, Brian Urlacher egy 12 yardos fumble visszahordás után ünnepelhetett TD-t. A záró felvonásban az Atlanta defensive endje, Kroy Biermann egy 50 yardos interception visszahordást követően szerzett touchdownt. A két rúgó, Matt Bryant (Atlanta) és Robbie Gould (Chicago) is külön harcot vívott egymással. Az első negyedbe Gould 41, míg Bryant 48 yardról rúgta be a field goal kísérletet. A mérkőzést a Chicago nyerte meg 30-12-re. Jay Cutler (Chicago) 312 passzolt yarddal, 2 TD átadással és 1 interceptionnel, míg Matt Ryan 319 yarddal és 1 interceptionnel zárta a találkozót. A Falcons futója, Michael Turner 100 yardot hozott a mérkőzésen. Matt Fortét is ki kell emelni. A Chicago futója 1 TD-vel és 158 yarddal zárta az összecsapást.

A 2011-es játékosbörze első választottja, Cam Newton megmutatta, hogy fényes jövő áll előtte. A Carolina Panthers irányítója 422 passzolt (37/24) yarddal, 2 TD átadással és 1 interceptionnel zárta az Arizona Cardinals elleni vesztes mérkőzést. Newton, máris rekordot döntött,ugyanis a nyitó fordulóban újonc irányító, még nem passzolt annyi yardot mint ő. A korábbi rekorder Peyton Manning volt. A mérkőzés másik hőse is a vesztes csapatból került ki, ugyanis Steve Smith 178 yarddal és 2 TD elkapással zárt. A Cardinals frissen igazolt irányítója, Kevin Kolb 309 yarddal és 2 TD átadással fejezte be a mérkőzést, de a csapatból kiemelhetjük az elkapót, Early Doucetet (105 yard, 1 TD) és a futót Chris Wellst (90 yard, 1 TD). A találkozót a Cardinals újonc játékosa, Patrick Peterson döntötte el, egy 89 yardos punt visszahordással.

Elszörnyülködtető, amit Donovan McNabb nyújtott a pályán. Az egykoron elit irányító, a Minnesota Vikings San Diego Chargers elleni mérkőzésén 39 (!) yardot passzolt, igaz 1 TD-t kiosztott, de 1-szer eladta a labdát. Philip Rivers sem teszi „kirakatba” mai teljesítményét. A Chargers QB-je, ugyan 335 passzolt yardot és 2 touchdown átadást mutatott be, de 2-szer eladta a labdát. A találkozó érdekessége, hogy a Vikings elkapója Percy Harvin egy 103 yardos kickoff visszahordással nyitotta meg a mérkőzést.

A Bufalo Bills lejátszotta a pályáról a Kansas City Chiefs gárdáját. A New York-i alakulat Ryan Fitzpatrick (208 yard, 4 TD passz) irányításával és Fred Jackson (112 yard) futásaival ízekre szedték a Chiefs védelmét, amely 41 pontot „nyelt be”. Támadásban sem alkotott maradandót a Kansas City, ugyanis Matt Casselék erejéből csak egy touchdownra futotta. A Kansas tavaly megnyerte az AFC Nyugati csoportját, míg a Buffalo az elmúlt három szezonban mindig az AFC Keleti csoportjának az utolsó helyén végzett.

Eli Manning és a New York Giants borzalmas teljesítményt nyújtott, de fogalmazhatunk úgy is, hogy a Rex Grossman vezette Washington Redskins esélyt sem adott a 2007-es bajnoknak. A találkozót jól kezdte a Giants, ugyanis Eli Manning TD-jével megszerezte a vezetést. A Washington védelme, azonban nyomás alatt tartotta Manninget, ezt bizonyítja, hogy a New York irányítóját négyszer sackelték. Az újonc, Chris Neild például kétszer vitte földre a QB-t. A mérkőzés fordulópontja Ryan Kerrigan 9 yardos interception visszahordása volt, a harmadik negyedben. Csak halkan jegyezzük meg, hogy a linebacker is újonc! A mérkőzésen újjászületett a Redskins irányítója, Rex Grossman, aki 305 yarddal és 2 TD átadással zárta a találkozót. Manning 268 yardot és 1 interceptiont mutathat fel.

Michael Vick ott folytatta, ahol az előző szezonban abbahagyta. A Philadelphia Eagles irányítója 187 passzolt yarddal, 2 TD átadással és 98 futott yarddal zárta a St. Louis Rams elleni győztes mérkőzést. Az Eagles-ből kiemelhetjük a futót, LeSean McCoy-t (122 yard, 1 TD) és az elkapót, DeSean Jacksont (102 yard, 1 TD).

Matthew Stafford vezetésével szárnyalt a Detroit Lions. Az irányító káprázatos teljesítményt nyújtott a Tampa Bay Buccaneers otthonában. A huszonhárom esztendős irányító 305 passzolt yard mellett 3 touchdown átadást mutatott be, sajnos az átlagát rontja, hogy egyszer eladta a labdát. A Jacksonville Jaguars – Tennessee Titans mérkőzésen a vendégek két sztárja, Matt Hasselbeck (irányító, 263 yard, 2 TD passz) és a balhés elkapó, Kenny Britt (136 yard, 2 TD) összehozott egy 80 yardos touchdownt.

Győzelemmel mutatkozott be a San Francisco 49ers kispadján, Jim Harbaugh. A kaliforniai alakulat hazai pályán verte meg a Seattle Seahawksot. A találkozón az ötszörös Super Bowl győztes 49ers elkapója, Ted Ginn egy 102 yardos kickoff visszahordással és egy 55 yardos punt visszahordással vetette észre magát.

A Cincinnati Bengals lázasan keresi Carson Palmer utódját az irányító posztján. A Cleveland Browns elleni győztes mérkőzésen Marvin Lewis vezetőedző Bruce Gradkowskit és az újonc, Andy Daltont is kipróbálta. Első megítélésre Dalton lehet Palmer utódja, ugyanis jobb teljesítményt nyújtott mint az Oakland Raiders-től szerződtetett Gradkowski.