Neymar csodagólt lőtt, ismét gálázott a Barca – videó

Azok után, hogy a tavasz első napján a Barcelona 6-1-re verte a Sporting Gijónt, nem sok jóra számíthatott a Celta Vigo a Camp Nouban. A tabella 10. helyén álló vendégeknek egyedül a tisztes helytállás lehetett a cél a Messi, Suarez és Neymar által fémjelzett katalán együttes ellen, mely újfent parádézott.

Az elmúlt időszakban remek formába lendülő gránátvörös-kékek már a 19. percben bevehették volna a Celta kapuját, előbb Suarez, majd Messi találta el a kapufát. Öt minutummal később már összejött a gól, Messi volt eredményes egy kiváló szólót követően. Még az első játékrész során megduplázta fórját a gyors, lendületes játékot bemutató Luis Enrique-együttes, Neymar pazar mozdulattal tökéletesítette Messi passzát – a brazil hetedik Celta elleni meccsén hatodik gólját szerezte.

CR, Bale és Morata nélkül is remekelt a Real – videó " NEMZETKÖZI FOCI › Spanyol foci

A második félidő közepén tovább folytatta tanári dominanciáját a Barca, hét perc alatt három találatot szereztek: előbb Rakitic, majd Umtiti, végül Messi volt eredményes – az argentin klasszis elmúlt 26 lövéséből 13 sikeres volt. A Celtának nem futotta a szépítésre, így méretes, ötgólos zakóval utazhat haza. Győzelmével a Barcelona ismét átvette az első helyet a tabellán az egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridtól.

La Liga, 26. forduló:

szombat:

Leganés-Granada 1-0 (Machis 83.)
Eibar-Real Madrid 1-4 (Pena 72., ill. Benzema 14., 25., James 29., Asensio 60.)
Villarreal-Espanyol 2-0 (Soriano 45., Lopez 80. – öngól)
FC Barcelona-Celta Vigo 5-0 (Messi 24., 64., Neymar 40., Rakitic 57., Umtiti 61.)