Kézilabda

Nenadic és Corrales vezetésével simán nyert a Veszprém Portóban

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második magyar érdekeltségű mérkőzésén a Telekom Veszprém Portóban lépett pályára, a hét mérkőzésén.

A másik magyar csapat a Pick Szeged hazai pályán négy góllal kikapott az Elverumtól. Momir Ilic csapatából hiányzott Dejan Manaskov sérülés miatt.

A találkozót nagyszerűen kezdte a Telekom Veszprém Nenadic két góljával, valamint Yahia találatával 3-0-val meglépett. (0-3)

Két perccel később Yahia találatával már 5-1-re vezetett a Veszprém, a Porto edzője, Magnus Andersson ki is kérte első idejét. (1-5)

Az időkérés után percekig nem született gól, ezt Lauge törte meg, amivel már 6-1 volt az állás a bakonyiaknak. Magnus Andersson másodszor kért időt. (1-6)

Negyedóra után Rui Silva góljával próbált zárkózni. (3-7)

A 20. percre már hatra nőtt a különbség. Maqueda átlövésével 10-4 volt az állás.

Öt perccel az első játékrész vége előtt tovább folytatta remeklését a Telekom Veszprém. Hét góllal vezettek Momir Ilic tanítványai. (7-14)

3,5 perccel az első 30 perc vége előtt Momir Ilic kikérte első idejét. (7-14)

Az időkérés után a Porto feljött négy gólra, de előbb Marguc, majd Nilsson talált be a Porto kapujába, így az első félidőben Porto-Veszprém 10-16

""

A második félidőt ugyanúgy kezdte a Veszprém, ahogy az elsőt. Két Nenadic góllal, amire nem érkezett válasz. A 35. percben így nyolc volt a különbség. (10-18)

A következő öt percben a Porto közelebb zárkózott, de Nenadic gólja megnyugtatta a veszprémi szurkolókat. (13-20)

Negyedórával a találkozó vége előtt Rui Silva góljaival négyre zárkózott a Porto. Jött is az időkérés. (18-22)

Tíz perccel a vége előtt háromra zárkózott a Porto, Marguc azonban fontos pillanatban szerzett  gólokat. (21-26)

Öt perccel a vége előtt, nyolcra nőtt a különbség. (21-29)

Az utolsó percekben közelebb jött a Porto csapata, de nem forgott veszélyben a magyar csapat győzelme.

A végeredmény Porto-Telekom Veszprém 23-30

Mivel az Európai Kézilabda Szövetség ezt a találkozót választotta a hét mérkőzésének, ezért a találkozó után kiderült, hogy a találkozó legjobbja a Veszprém kapusa, Rodrigo Corrales lett.

Borítókép: Facebook.com/ Telekom Veszprém Handball Team