Mesternégyest hozó Real-döntetlennel zárult a spanyol bajnokság 37. fordulója

A Bajnokok Ligája-döntős, felforgatott kezdőcsapattal felálló fővárosiak a szünetben a török Arda Güler duplájának is köszönhetően már 1-4 arányban vezettek, a hazaiak azonban a második félidő elején a nyolc perc alatt mesterhármast elérő, összesen 4 gólt szerző norvég Alexander Sorloth találataival egyenlítettek. A szezonban így már 23 gólnál járó skandináv támadó ezzel átvette a vezetést a góllövőlistán a Gironában játszó, 21 gólt elérő ukrán Artem Dovbiktól.

Sørloth scores 4 in 17 minutes to get Villarreal a draw vs. Real Madrid pic.twitter.com/wVyFf0iUMS

— 433 (@433) May 19, 2024

A dobogós csapatok közül a második Barcelona és a harmadik Girona is magabiztosan nyert a Rayo Vallecano, illetőleg a Valencia ellen, így – az Atlético Madrid vereségének is köszönhetően – mindkét együttes bebiztosította ezüst-, illetve bronzérmes pozícióját.

A nemzetközi kupainduló helyek sorsára is fény derült: a négy BL-indulást érő pozíció megszerzőjére már korábban ismert volt, s a kupagyőztes Athletic Bilbao ötödik helyét sem veszélyeztette senki. Vasárnap a közvetlen rivális Real Betist legyőző Real Sociedad megszerezte a hatodik, szintén Európa-liga-indulást jelentő pozíciót, míg a sevillai zöld-fehérek hetedikek lesznek, így a következő idényben a Konferencia-ligában játszhatnak majd.

A 37. fordulóban az is eldőlt, hogy a Granada és az Almería mellett a Cádiz búcsúzik az élvonaltól, miután az andalúziai együttes odahaza nem bírt a Las Palmasszal.