Megvan a Barcelona első veresége a szezonban

""

Könnyed sétagaloppnak ígérkezett a spanyol bajnokság címvédőjének harmadik fordulóbeli mérkőzése, ám korántsem lett az! A Barcelona hazai pályán fogadta az újonc Alavés csapatát, és meglepő módon beletört a bicskája Luis Enrique válogatott hét miatti tartalékos csapatának a bicskája.

A katalánok a Cilessen – Aleix Vidal, Mascherano, Mathieu, Digne – Rakitic, Busquets, D. Suárez – Arda Turan, Alcácer, Neymar kezdővel vágott neki a találkozónak, és meglepetésre a 39. percben a vendégek szerezték meg a vezetést az előző szezonban a Levantét erősítő Deyverson találatával. A második játékrész első szögletéből Jérémy Mathieu kiegyenlített, ám továbbra sem ment a játék Neymaréknak, így Luis Enrique egy óra játék után becserélte az MSN másik két tagját, Lionel Messit és Luis Suárezt, valamint Andrés Iniestát is, azonban hiába a vérfrissítés, a 64. percben a szintén első osztályú igazolásnak bizonyuló Ibai Gómez lőtte a találkozó mindent eldöntő találatát, így az újonc legyőzte a címvédőt!

Érdekesség, hogy legutóbb is a Barcelona veszített hazai pályán egy feljutó csapat ellen a Ligában, hat éve szeptemberében a Hércules tudott 2-0-ra nyerni a Nou Campban, ami fontosabb: a Barcelona ezzel már a harmadik kör után három pontos hátrányba került a szombat délután 5-2-re diadalmaskodó Real Madriddal szemben, valamint már csak egy pont az előnye az öt ponttal álló Atleticoval szemben!

Labdarúgás, La Liga, 3. forduló

FC Barcelona-Alavés 1-2 (0-1) gólszerzők: Mathieu (46.), ill. Deyverson (39.), Ibai Gómez (64.)

korábban:
Real Madrid-Osasuna 5-2 (3-0) gólsz.: C.Ronaldo (6.), Danilo (40.), Sergio Ramos (45+1.), Pepe (56.), Modric (62.), ill. O.Riera (64.), D. García (78.)
Celta Vigo-Atlético Madrid 0-4 (0-0) gólsz.: Koke (53.), Griezmann (73., 81.), Á. Correa (89.)
Málaga-Villarreal 0-2 (0-2) gólsz.: J. Costa (33.), Sansone (44.)
Sevilla-Las Palmas 2-1 (0-1) gólsz.: Sarabia (89. bünt.), C. Fernández (90+4.), ill. Tana (16.)