Bombagól, bakik, balhé – Az Atletico nyerte a városi rangadót

Visszavágni szuperkupa-meccsért! – alighanem ez a cél motiválta az Atletico Madridot, Diego Simeone együttese nemrég ugyanis kikapott riválisától, de ősszel, a bajnokságban egyszer már legyőzték a királyi gárdát.

Griezmann és Morata az egyik, Vinícius Jr. és Rodrygo a másik oldalon, már ez a négy név remek meccset ígért, nem is kellett csalódni.

Oblak-parádéja volt az első látványosabb esemény, a szlovén kapus két bravúrt is bemutatott:

¡¡DOOOOOBLE PARADOOOOOÓN DE OBLAK!!

Tremenda intervención del guardameta esloveno del Atlético de Madrid.

@Atleti | 0-0 | @realmadrid | 20’

@La1_tve

— RFEF (@rfef) January 18, 2024

A 39. percben a hazaiak szereztek vezetést, Rüdiger egy beadást követően pont Lino elé fejelt, aki élt is az adódó lehetőséggel:

¡¡GOOOOOOL DEL SAMUEL LINOOOO!! ¡¡SE ADELANTA EL ATLETIIII!!

Imposible de alcanzar para Lunin el disparo cruzado del carrilero. ¡¡Grita el Cívitas!!

@Atleti | 1-0 | @realmadrid | 38’

@La1_tve

A félidő végén egyenlítettek a vendégek. Modric távoli szabadrúgását követően Oblak jött ki ügyetlenül, ráadásul szerencsétlenül is ért a labdához, ami a kapuban kötött ki:

¡¡GOOOOOOL DEL REAL MADRID!!

Saca Modrić un libre directo y, tras un salto entre varios jugadores y Oblak, el balón entra en la portería local.

@Atleti | 1-1 | @realmadrid | 46’

@La1_tve

Az 56. percben visszaszerezték az előnyt Moratáék, Rüdiger és Lunyin nem értették meg egymást, a hórihorgas csatár pedig nevető harmadikként talált be:

¡¡MOOOORAAAATAAAA GOOOOOL!! ¡¡MARCA EL ATLÉTICO DE MADRID!!

El delantero internacional aprovecha un rebote en el área y adelanta a los rojiblancos.

@Atleti | 2-1 | @realmadrid | 57’
 @La1_tve

Húsz perccel később Rodrygo egalizálhatott volna, ám lövését követően megpattant a labda egy a hazai futballistán, majd a lécen:

¡¡AL PALOOOOOO!! ¡¡GRAN OCASIÓN DE RODRYGOOOO!!

@Atleti | 2-1 | @realmadrid | 75’

@La1_tve

Nehezen viselték a látottakat a vendégek, tapsolásért és „dumálásért” kapták a sárgalapokat. A csereként beálló Joselu két percet töltött a pályán, amikor betalált, ezzel 2-2 állt az eredményjelzőn.

¡¡GOOOOOOL DEL REAL MADRIIIID!! ¡¡JOOOOSEEELUUUU PONE EL EMPATEEE!!

Remata de cabeza el delantero en el segundo palo a pase medido de Jude Bellingham.

@Atleti | 2-2 | @realmadrid | 82’

@La1_tve

A 100. percben az Atletico-legenda Griezmann szólózott, majd éles szögből hatalmas gólt vágott a királyiak kapujába:

¡¡QUÉ GOLAZOOOO!! ¡¡MARCA GRIEZMANN!! ¡¡MARCA EL ATLÉTICO DE MADRID!!

Se adelanta de nuevo el conjunto rojiblanco con un tanto espectacular del galo.

@Atleti | 3-2 | @realmadrid | 100’

@La1_tve

Az extra játékidő második felében Bellingham egalizálhatott volna, ám kimaradt a nagy helyzet:

¡¡NO SE RINDEN LOS BLANCOS!!

Bellingham remata flojo desde dentro del área y Oblak ataja sin problemas.

@Atleti | 3-2 | @realmadrid | 109’

@La1_tve

Sőt, a végén Depay passzát követően Riquelme zárta le a mérkőzést, 4-2-re nyert és továbbjutott az Atletico Madrid.

¡¡GOOOOOOOOOL DE RODRIGO RIQUELMEEEE!! ¡¡EL CUARTO DEL ATLETIII!!

Gran contra local y gran definición del jugador rojiblanco.

@Atleti | 4-2 | @realmadrid | 119’