Megvan Davide Ballardini utódja

Andrij Sevcsenko ül le a Genoa kispadjára.

Andrij Sevcsenkót nevezte ki - 2024-ig szóló szerződéssel - vezetőedzőnek az olasz labdarúgó-élvonalban szereplő Genoa - jelentette be vasárnap a klub.

A genovai együttes egy nappal korábban menesztette a posztról Davide Ballardinit. A klubnál már negyedik időszakát befejező trénernek azért kellett távoznia, mert együttese 12 forduló alatt egyetlen győzelmet aratott, a tabellán pedig a 18., kiesést jelentő helyen áll.

A 45 esztendős ukrán Sevcsenko augusztusban távozott hazája szövetségi kapitányi posztjáról. Vezetése alatt a nemzeti csapat 25 győzelmet aratott, 13-szor döntetlent játszott és 14 vereséget szenvedett. Irányításával a válogatott júniusban bejutott a - részben budapesti rendezésű - Európa-bajnokság negyeddöntőjébe, ahol Anglia válogatottja parancsolt neki megálljt (4-0).

Sevcsenko pályafutása során a Dinamo Kijevben, az AC Milanban és a Chelsea-ben játszott. A milánói együttessel Bajnokok Ligáját, Olasz Kupát és szuperkupát nyert, a londoni alakulattal FA Kupa- és ligakupa-elsőségnek örülhetett, ukrán csapatával pedig ötször volt bajnok és háromszor kupagyőztes.

A Serie A jelenlegi idényében ez volt a negyedik edzőváltás.

Borítókép: Twitter.com/GeonaCFC