Hakan Calhanoglu az utolsó pillanatban hozta vissza a kiesés széléről a Milant

A vörös-feketék a török játékos góljaival jutottak tovább az Olasz Kupában.

Az AC Milan hosszabbítás után aratott 4-2-es győzelmet vendége, a Torino felett a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében kedden.

A találkozó hőse a török Hakan Calhanoglu volt, aki előbb a rendes játékidő ráadásában egy megpattanó lövéssel egyenlített, kicsikarva csapatának a hosszabbítást, majd ott egy gyors ellenakció végén ő szerzett vezetést a Milannak.

A vörös-feketék utolsó találatát Zlatan Ibrahimovic szerezte.

AC Milan vs Torino 4-2 All Goals & Extended Highlights 2020

AC Milan vs Torino 4-2 All Goals & Extended Highlights 2020 AC Milan vs Torino 4-2 All Goals & Extended Highlights 2020 AC Milan vs Torino 4-2 All Goals & Ex...

A találkozó előtt megemlékezést tartottak a vasárnap helikopter-balesetben elhunyt kosárlabdázó, Kobe Bryant emlékére. Emellett a csapatok fekete karszalaggal léptek pályára, a 24. percben pedig - utalva Bryant pályafutása második felében viselt 24-es mezszámára - a drukkerek álló tapsviharral adóztak az emlékének.

A hat és 13 éves kora között Olaszországban élő amerikai sportoló bevallottan Milan-szurkoló volt.

A Milan a Juventusszal találkozik az elődöntőben, míg a másik ágon a Napoli ellenfele a Fiorentina-Internazionale párharc továbbjutója lesz a négy között.

Borítókép: Alessandro Sabattini/Getty Images