Bacca mentette meg a milánói becsületet

Sokáig úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlen lesz a Serie A nyitónérkőzése, de végül a Milan Carlos Bacca spiccelésével 1-0-ra legyőzte Genovában a Sampdoriát.

A kolumbiai bár az első fordulóban triplázott a Torino ellen, azóta nem talált be, ráadásul edzőjével is összeveszett, így most csak csereként kapott lehetőséget.

A legutóbbi Serie B gólkirálya, Gianluca Lapadula azonban nem tudott élni a lehetőséggel, így a 64. percben mégis beállította a dél-amerikait, aki tizenegy perccel később kapufával jelezte jelenlétét.

A 84. percben Luis Muriel majdnem megszerezte a hazaiaknak a vezetést (találatát azonban kezezés miatt érvénytelenítette a bíró), az ellentámadás azonban már a piros-feketéknek okozott örömöt.

Suso tette be ugyanis a labdát a védelem mögé, ahonnan azt Bacca egy bokamozdulattal elspiccelte Viviano kapus mellett. 0-1!

A győzelemmel a Milan megszerezte második győzelmét is, így hetedik; pont a Sampdoria mögött, amely jobb gólkülönbsége miatt az ötödik helyen található.