A Juve hajszálra a Scudettótól, Totti legendás tettet vitt véghez

A Juve az egymás utáni negyedik címvédéshez, a Roma a BL-induláshoz került karnyújtásnyi közelségbe a Serie A 34., hétközi fordulójának szerdai játéknapján. A torinóiaknál Paulo Dybala duplázott, a rómaiaknál a 39 éves Francesco Totti szinte pillanatok alatt megfordította a meccset beállása után.

A Juventus egy szöglet utáni szituáció során jutott vezetéshez a szünethez közeledve, az első félidőben még harcos Lazio ellen, ekkor Pogba belőtt labdáját Mandzukic továbbította a hálóba közvetlen közelről.

A folytatás elején megfogyatkozott a Lazio Patric kiállítása miatt majd pár percre rá tizenegyest lőhetett a Juve  (Gentiletti szabálytalankodott Bonuccival szemben), és Dybala nem hibázott. Bő tíz percre rá Khedira lövetett gólt Dybalával, az argentinnak aztán majdnem összejött a mesterhármas is.

A Juve szerencsés esetben akár már hétfőn bajnok lehet, ehhez az kell, hogy a következő fordulóban a Juve több pontot szerezzen Firenzében, mint amennyit a Napoli gyűjt be Romában.

A Torino kétszer is előnyt harcolt ki a Roma vendégeként az Olimpicóban, a második alkalommal a 81. percben, de ahogy az előző körben, Bergamóban, úgy most is megtette a hatását a 39 éves csatárikon, Francesco Totti beállítása.

Mi az, hogy megtette a hatását?! TOTTI bejött 1-2-nél a 86. percben, és három minutum alatt megfordította a meccset. Először közelről perdítette be a labdát, miután Manolasz megcsúsztatta Pjanic szabadrúgását. Másodszor pedig büntetőből volt eredményes Makszimovics kezezése után. Bombaerősen meglőtte, Padelli kapus keze alatt vágódott be a labda a jobb alsóba.

Videón Totti felejthetetlen két és fél perce, tomboltak és sírtak a szurkolók az Olimpicóban:

Serie A, 34. forduló, szerda esti mérkőzések:
Juventus-Lazio 3-0 (Mandzukic 39., Dybala 52. - 11-esből, 64.; kiállítva: Patric 49. - a Lazióból)
Roma-Torino 3-2 (Manolasz 65., Totti 86., 89. - 11-esből, ill. Belotti 35. - 11-esből, Josef Martínez 81.)
Genoa-Inter 1-0 (De Maio 77.)
Udinese-Fiorentina 2-1 (D. Zapata 2., Théréau 53., ill. Zárate 23.)
Palermo-Atalanta 2-2 (Vázquez 2. - 11-esből, Struna 76., ill. Borriello 11. - 11-esből, Paletta 55.; kiállítva: Vitiello 90., a Palermóból)
Empoli-Verona 1-0 (Maccarone 51.; kiállítva: Viviani 90. - a Veronából)
Chievo-Frosinone 5-1 (Floro Flores 36., Pellissier 47. - 11-esből, 80., Rigoni 58., Sardo 60., ill. Ciofani 5.; kiállítva: Ajeti 17., Chibsah 53. - mindketten a Frosinonéből)