Storck megnézte az osztrákokat, Alaba elképesztő öngólt lőtt – videó

""

A sógorok egy ajándékba kapott Arnautovic-góllal jutottak vezetéshez, majd Alessandro Schöpf – aki először kezdett a válogatottban – használt ki egy ziccert a 18. percben.

A magyar szövetségi kapitány Bernd Storck és segítője, Andreas Möller árgus szemekkel figyelte a Wörthersee Stadion lelátójáról a leendő Eb-ellenfél osztrákokat, akik a továbbiakban nem igazán csillogtak a világranglista 165. helyezettje ellen.

A második félidőben már a Bayern-sztár David Alaba is játszott, de nem fog jó szívvel visszaemlékezni erre a meccsre: vicces öngólt lőtt percekkel a vége előtt, amikor nem nézett hátra, és sikerült hazaadás helyett az üres kapuba gurítania (2-1).

A Koller-csapatnak az önbizalomnövelés tehát nem jött össze, egy csúcs viszont igen: 23. meccsén talált be legalább egyszer, ezzel pedig osztrák viszonylatban rekordot döntött, immár az 1956-os válogatottnál is hosszabb sorozattal büszkélkedhet ebben a tekintetben.

Ausztria a hollandok ellen főpróbázik szombaton, Bécsben a mieink elleni, június 14-i, bordeaux-i Eb-nyitányra.