Copa América: Chile álomfocival ütötte ki Bolíviát, Ecuador még izgulhat

Időrendben Mexikó és Ecuador lépett először pályára, és az ecuadoriak ragadták amgukhoz a kezdeményezést. A 26. percben jött is a gól, a West Ham United játékosa, Enner Valencia lőtt, de lepattanó labdáját Miler Bolanos továbbította a kapuba közvetlen közelről.

Fordulás után a szereposztás is fordult, ezúttal Bolanos szolgálta ki Valenciát, aki kettőre növelte az előnyt. Raúl Jiménez révén még szépített az El Trí, de Mexikó biztosan kiesett, Ecuador még izgulhat

Mexikó–Ecuador 1–2 (0–1) G: R. Jiménez (64. – 11-esből), ill. Bolanos (26.), E. Valencia (57.)

Mexikó: Jo. Corona – Flores, Valenzuela, Ayala, J. Dominguez, Velarde (Aquino, a szünetben) – C. Medina, Güemez (Fabin, 52.), Je. Corona (E. Herrera, 62.) – R. Jiménez, Vuoso. Szövetségi kapitány: Miguel Herrera
Ecuador: A. Domínguez – Paredes, Mina, Achilier, Ayoví – Noboa, Lastra – Ibarra (Cazárres, 78.), Bolanos, Montero – E. Valencia. Szövetségi kapitány: Gustavo Quinteros

""

Chile a csoportgyőzelemért lépett pályára a fővárosban, és igen kezdőként kapott szerepet a szabadnapján kaszinózó és ittasan karambolozó Arturo Vidal, de a félidőben lekapta őt Jorge Sampaoli.

Chile már a 3. percben megszerezte a vezetést, ami 1979 óta a válogatott leggyorsabb találata volt és gyakorlatilag itt el is dőlt a mérkőzés.

Charles Aránguiz juttatta korán előnyhöz csapatát, majd Alexis Sánchez szabadrúgása találta el a kapufát, 12 perccel később pedig ugyanez volt a helyzet… A 37. percben megnyugodhatott a közönség és Alexis is, ugyanis az Arsenal-sztárnak összejött a gól egy fejes után.

Alexis és Arturo Vidal is pihenőt kapott a szünet után, de nélkülük is ment a szekér, Aránguiz megszerezte második gólját, a csereként beállt Ángelo Henriquez átadása után, majd Gary Medel szerzett csodálatos gólt, végül egy öngól után alakult ki a végeredmény.

Chile ezzel megnyerte a csoportját, Bolívia a kiütés ellenére biztosan továbbjutott.

Chile–Bolívia 5–0 (2–0) G: Aránguiz (3., 66.), A. Sánchez (37.), Medel (79.), Raldes (86. – öngól)

Chile: Bravo – Isla, Medel, Jara (D. Pizarro, 70.), Beausejour – Aránguiz, M. Díaz, Vidal (M. Fernández, a szünetben) – Valdivia – E. Vargas, A. Sánchez (A. Henríquez, a szünetben). Szövetségi kapitány: Jorga Sampaoli
Bolívia: Quinónez – E. Rodríguez (Bejarano, a szünetben), Raldes, Coimbra, L. Morales – Pedriel, Chumacero, Veizaga (Miranda, a szünetben), Smedberg-Dalence – P. Escobar (Lizio, 61.) – M. Moreno. Szövetségi kapitány: Mauricio Soria