Alexis-álomgól, Chile a nyolcban, Argentína 100 százalékos! - videók

A címvédő Chile és Argentína is győzött a centenáriumi Copa América D csoportjának harmadik fordulójában. Messiék Venezuelával, Sánchezék Mexikóval találkoznak majd a legjobb négy közé jutásért.

Az argentinok bő félóra alatt elintézték Bolíviát úgy, hogy ekkor Messi még a pályán sem volt (a szünetben állt be Higuaín helyére). Lamela szabadrúgásgólja után a Kínában légióskodó Lavezzi tolta a gaúchók szekerét, a korábbi Napoli-kedvenc előbb közelről talált be, majd gólpasszt is adott. Sovány vigasz Bolívia számára, hogy sikerült nulla gólon tartania Messit a második játékrészben. Argentína egyedüliként 100 százalékos, és egyértelmű favorit a végső sikerre.

Chile góleső közepette verte Panamát ki-ki meccsen, ezzel bebiztosítva negyeddöntőbeli részvételét. Edu Vargas az első félidőben duplázott, Alexis Sánchez pedig a második felvonásban villant kétszer. Az Arsenal-csillag első, kapásból szerzett találata élményszámba ment.

Copa América Centenario, D-csoport, 3. forduló
Chile-Panama 4-2 (E. Vargas 15., 43., A. Sánchez 50., 89., ill. Camargo 5., Arroyo 75)
Argentína-Bolívia 3-0 (Lamela 13., Lavezzi 15., Cuesta 33.)