A király visszatért, Argentína élre állt - videós dél-amerikai körkép

A néhány hónapja még a válogatottságot lemondó Lionel Messi volt Argentína nyerőembere az Uruguay elleni labdarúgó világbajnoki selejtezőn. Messiék átvették a vezetést Suárezéktől!

A Mendozában rendezett találkozón kevés helyzetet láthattak a nézők, s Leo Messi szinte a semmiből szerzett vezetést az első játékrész végén az argentinoknak, akik annak ellenére megtartották szűk előnyüket, hogy a második félidőben végig emberhátrányban játszottak.

A piros lapot Paulo Dybala, a Juventus csatára gyűjtötte be, miután közvetlenül a szünet előtt megkapta második sárga lapját. A 22 éves támadó - aki a 31. percben kapufát lőtt - első alkalommal szerepelt a nemzeti csapatban, s meggondolatlanságát követően sírva hagyta el a játékteret.

Győzelmével az argentin csapat megelőzte az eddig vezető Uruguayt a selejtezősorozatban.

A brazil válogatott Ecuadorban lépett pályára, és magabiztos, 3-0-ás sikert aratott, igaz, a mérkőzés egészen a hajráig nyílt volt. A brazilok a 72. percben szereztek vezetést Neymar büntetőjével. A brazilok új ásza, Gabriel Jesus harcolta ki a tizenegyest, de az igazán nagy pillanatai csak ezután következtek: csodás duplát ért el a véghajrában, amikor már emberelőnyben futballozhatott a selecao. A sikerrel az ötödik helyre lépett előre a tabellán a brazil gárda.

A Copa America-győztes Chilének továbbra sem megy a selejtezőkben: Arturo Vidalék ezúttal Paraguayban kaptak ki, így csak a hetedik helyen állnak.

Vb-selejtezők, Dél-Amerika, 7. forduló:
Argentína-Uruguay 1-0 (Messi 43.; kiállítva: Dybala 45. - Argentína)
Ecuador-Brazília 0-3 (Neymar 72. - 11-esből, Gabriel Jesus 87., 90.; kiállítva: Paredes 76. - Ecuador)
Paraguay-Chile 2-1 (Óscar Romero 6., P. Da Silva 9., ill. Vidal 36.; kiállítva: Medel 90. - Chile)
Bolívia-Peru 2-0 (Escobar 38., Raldes 88.)
Kolumbia-Venezuela 2-0 (James Rodríguez 45., M. Torres 81., kiállítva: Ángel 79., Feltscher 90. - mindketten Venezuelából)