A Copa América-címvédő otthonában nyertek Messiék - videó

Argentína labdarúgó-válogatottja 2-1-es győzelmet aratott Chile vendégeként a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat ötödik fordulóban.

A tavalyi Copa América fináléjában is ez a két együttes csapott össze egymással, akkor a chileiek nyertek. Most is a házigazdák kerültek előnybe a 10. percben Felipe Gutiérrez révén, de Ángel Di María 19., és Gabriel Mercado 24. percben szerzett találatával már az első félidő közepére kialakult a végeredmény. Az ötszörös aranylabdás Lionel Messi először lépett pályára a mostani selejtezősorozatban.

Az argentinok ezzel feljöttek a negyedik helyre, az élen továbbra is Ecuador áll, amely ezúttal döntetlent játszott Paraguayjal.

A tízcsapatos mezőny első négy helyezettje kijut a 2018-as, oroszországi világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat az óceániai térség harmadik selejtezőkörének továbbjutójával.

Az állás:
1. Ecuador 13 pont/5 mérkőzés, 2. Uruguay 9/4, 3. Paraguay 8/5 (5-4), 4. Argentína 8/5 (4-4), 5. Brazília 7/4 (7-4), 6. Chile 7/5 (8-9), 7. Kolumbia 7/5 (6-7), 8. Peru 4/5, 9. Bolívia 3/5, 10. Venezuela 1/5.