Sallaiék uralták a pályát, végül mégis kikaptak

Hazai pályán, a Werder Brementől szenvedtek vereséget.

Sallai Roland csapata, a Freiburg hazai pályán 1-0-ra kikapott a Werder Brementől a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar válogatott játékos kezdő volt és 82 percet töltött a pályán. Csapata a 89. percben, emberelőnyben betalált, ám a gólt les miatt nem adta meg a játékvezető.

A Freiburg nyolc, a vendégcsapat viszont csak három alkalommal találta el a kaput, a labdabirtoklás aránya pedig 61-39 volt a vesztes hazaiak javára.

A tabella második helyén álló Borussia Dortmund idegenben győzte le 2-0-ra a Wolfsburgot, így sorozatban hatodik bajnokiját nyerte meg.

A Bundesligában a múlt hétvégén indult újra a küzdelem, azt megelőzően legutóbb március 11-én rendeztek mérkőzést. A koronavírus-járvány miatt minden összecsapást zárt kapuk mögött játszanak, mindegyik gyászszünettel kezdődik a koronavírus áldozataira emlékezve, és minden játékos fekete karszalagot visel.

Ha szívesen olvas focisztorikat, érdemes megnézni ezt a posztunkat és játszani a könyvért!

Borítókép: Thomas Kienzle/Pool via Getty Images