Káprázatos fordítás után maradt a Bundesligában a Bochum

A düsseldorfiak a múlt csütörtöki, első meccsen 3-0-ra győztek idegenben, akkor azt hihette mindenki, megvan a feljutás, de ez sem volt elég nekik.

A visszavágón a Bundesligában 16. Bochum hamar vezetést szerzett, a 18. percben Philipp Hofmann talált be.

A második félidő közepén négy perc alatt rúgtak kettőt a vendégek, megint Hofmann, majd Kevin Stoger góljával már egyenlő volt az állás.

A rendes játékidőben újabb találat nem született, így jöhetett a hosszabbítás, ami szintén nem hozott döntést, így tizenegyesek következtek.

Ebben az ötödik sorozat után 4-4 állt az eredményjelzőn, a hetedik párban aztán a japán Ucsino Takasi az égbe lőtte tizenegyesét, így a Bochum ünnepelhetett, a Düsseldorfnak maradt a szívfájdalom. Komoly esélyt szalasztottak el a hazaiak.

Legutóbb 2019-ben az Union Berlin tudta másodosztályú csapatként megnyerni az osztályozót, azóta az élvonalbeli együttesek mindig megőrizték tagságukat.