Haaland a csodagyerek

Erling Haaland még csak három meccset játszott a Dortmundban, de máris rekordot döntött.

A Dortmund csapata remek vásárt csinált azzal, hogy 20 millió euróért 2024-ig szerződtette a Red Bull Salzburg 19 éves norvég támadóját Erling Haalandot.

Az első meccsén az Augsburg ellen az 56. percben csereként állt be, majd 23 perc alatt mesterhármas ért el.

FC Augsburg vs. Borussia Dortmund I 3-5 I Haaland Hat-Trick Leads BVB to Sensational Comeback

Sensational debut for Haaland in 8-goal spectacle ► Sub now: https://redirect.bundesliga.com/_bwCS Eight goals. One of the most spectacular Bundesliga debuts. And a comeback that won't be forgotten. Dortmund beat Augsburg 5-3 in a crazy match, thanks to a hat-trick by new star striker Erling Haaland.

Ezután következett a Köln elleni hazai mérkőzés, ahol a 65. percben állt be Thorgan Hazard helyére. 23. perccel később már két Haaland gólt is mutatott az eredményjelző.

Két meccs alatt összesen 55 percet töltött a pályán és 5 gólt szerzett.

Erling Haaland's Record | 5 Goals in 56 Minutes for Dortmund

Erling Haaland scores a brace in next star performance for Borussia Dortmund! ► Sub now: https://redirect.bundesliga.com/_bwCS Erling Haaland has done it again for Borussia Dortmund! Did you see it coming? After scoring a hat-trick on his Bundesliga debut vs. FC Augsburg on Matchday 18, the teenager netted twice just after coming on vs.

A harmadik találkozón már a kezdőben kapott bizalmat. 77 perecet töltött a pályán és két góllal járult hozzá a csapata 5-0-s győzelméhez az Union Berlin ellen.

Így jelenleg 133 perc játékidő után 8 kapuralövésből 7 gólnál tart, ami Bundesliga rekord.

Piaci értéke jelenleg 45 millió euró. Kivásárlási árát 75 millió euróban állapították meg.

Borítókép: TF-Images/Getty Images