A Hertha újra a dobogón, megszerezte első Bundesliga-gólját Kleinheisler!

""

Kleinheisler László megszerezte pályafutása első Bundesliga-gólját a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján. Nyert a Hertha és a Hoffenheim is.

A Darmstadt magyar válogatott középpályása a Wolfsburg ellen 3-1-re megnyert hazai összecsapáson kezdőként lépett pályára, és 1-1-es állásnál egy szabadrúgás után kipattanó labdát kapásból lőtt a hálóba.

.////// by Football–Live

Tovább tartja remek formáját Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC: a berliniek ezúttal saját közönségük előtt győzték le 2-1-re a Köln együttesét, ezzel továbbra is százszázalékosak az Olimpiai Stadionban, a tabellán pedig feljöttek a második helyre, pontszámban beérve a listavezető Bayern Münchent.

Nagy meglepetésre a harmadik helyen a Hoffenheim áll, Szalai Ádám együttese ezúttal a Bayer Leverkusen otthonából hozta el a három pontot. A magyar válogatott támadó a 65. percben csereként lépett pályára.

A Bayern München az esti meccsen két góllal verte a szintén BL-induló Mönchengladbach csapatát

Hertha BSC–1. FC Köln 2–1 (Ibisevic 13., Stark 74., ill. Modeste 65.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 0–3 (Demirbay 15., S. Wagner 49., Zuber 60.)
Ingolstadt–Borussia Dortmund 3–3 (Cohen 6., Lezcano 24., 60., ill. Aubameyang 59., A. Ramos 69., Pulisic 91.)
Darmstadt–Wolfsburg 3–1 (Ben Hatira 25., Kleinheisler 68., San. Sirigu  76., ill. Gomez 60.)
Freiburg–Augsburg 2–1 (Philipp 60., N. Petersen 68., ill. Halil Altintop 84.)
Bayern München–Mönchengladbach 2–0 (Arturo Vidal 16., Douglas Costa 31.)