Vasárnapi-körkapcsolás: Szoboszlaiék az élre álltak, nyert a Real, a PSG és a Fradi is!!

Húsvét Vasárnap sincs megállás a klubfutball világában - igyekszünk miden fontos történésről beszámolni folyamatosan frissülő cikkünkben!

22.51 -> Véget ért a vasárnapi futball-dömping! A Real Madrid Rodrygo duplájának köszönhetően  esélyt sem adott az Athletic Bilbaónak (2-0), így megint 8 pont az előnye a szombaton győzni tudó, 2. helyen álló Barcelonával szemben. A korábban említett PSG-emberhátrány az eredményt nem befolyásolta: Vitinha és Goncalo Ramos is betaláltak a marseille-i kapuba, így a francia éllovas 10 emberrel is győzi tudott (0-2).

21.56 -> A Bochum 2 gólos fórrol sem tudta otthon tartani az összes pontot a Darmstadt elleni Bundesliga-találkozón (2-2). A Real Madrid Rodrygo 8. percben lőtt találatával vezet a szünetben aBilbaóval szemben, miközben a Marseille - PSG franciaországi ütközeten a 40. percben két sárgával kiállították Beraldót a vendégektől, így Luis Enrique tanítványai 10 emberrel harcolnak a felkínált pontokért, jelenleg 0-0 az állás.

20.44 -> Az FTC Loncar két, illetve Varga Barna egy találatával magabiztosan nyert Mezőkövesden, és tovább növelte előnyét az NB I élén! A Real Sociedad az Alaves vendégeként aratott 0-1-es diadalt, míg a VFL Bochum 2 góllal vezet a Darmstadt elleni bajnoki 54. percében. A futballszeretők figyelme lassan Marseille-re és Madridra szegeződnek - lassan kezdődik az OM - PSG, majd pedig a Real Madrid - Athletic Bilbao párharc is.

19.24 -> A nap leginkább várt rangadóján a Manchester City és az Arsenal nem bírtak egymással – két jól felkészített klub összesen 3 kaput eltaláló lövést prezentáló mérkőzése góltalanul ért véget, a forduló nyertes így a Liverpool, amely az Arsenal előtt 2, a címvédő Cityvel szemen pedig 3 ponttal vezetik a Premier League tabelláját.

A Strasbourg hazai sikere vetett véget az idegenbeli csapatok vasárnapi menetelésének a francia élvonalban, két percen belül szerezve a gólokat. A Stuttgart hiába vezetett 2-0-ra is, végül a Heidenheim fordítani tudott. hogy aztán a 98. percben egy pontot otthon tudjon tartani a VfB! A Ferencváros Loncar duplájával magabiztosan vezet Mezőkövesden.

18.25 -> A félidőben 0-0 áll az Emirates Stadion kijelzői, 0.50-es xG-mutatók mellett, mind a City, mind az Arsenal részéről! A Girona gólzáporos meccsen 3-2-re verte a Betist fogadva: a vendégek kétszer is egyenlítettek, ám Stuani 92. percben szerzett góljára már nem volt válaszuk!

17.30 -> Amióta elbukta az FTC elleni örökrangadót az Újpest, szárnyalnak a lilák: most éppen Ljujic duplájával verték a sokáig éllovas, most már második helyezett Paks gárdáját, mgéhozzá idegenben (1-2)! A német élvonalban a kiesés elő menekülő Köln csak ikszelt az Augsburgnál (1-1), a Celta Vigo és a Rayo Vallecano kellően unalmas 0-0-val zárták egymás elleni spanyol bajnokijukat, miközben a Girona és a Betis 50 perc után 1-1-re állnak. 17.30-kor elkezdődött a ManCity-Arsenal PL-csata!

16.57 -> Mo Salah találatával a bajnoki címre törő Liverpool megfordította a Brighton elleni bajnokiját (2-1), és átvette a vezetést a tabellán az este pályára lépő Arsenaltól! Franciaországban az első négy vasárnapi bajnoki mindegyikét a vendégcsapatok nyerték: a Brest után a Toulouse (0-3), a Montpellier (0-2) és a Nantes (1-2) is otthonától távol szerzett 3 pontot.

15.36 -> Meg is van a Pool-egyenlítés: Luis Diaz a 27. percben egalizált! Időközbe útnak indult a labda Pakson is, ahol az Újpest vendégszerepel!

15.14 -> Üdvözlünk mindenkit, rögtön a francia élvonal 2. helyezettjének győzelméről tudun kbeszámolni - a Brest a 86. percben lőtt Del Castillo találattal nyert 0-1-re a Lorient stadionjában, így jelneleg 9 pont a hátránya az éllovas, este Marseille-ben rangadót játszó PSG-vel szemben. A többi topligában csak a Celta - Rayo Vallecano csatából telt el érdemi idő, ám 0-0-ra állnak a szünetben a csapatok, míg Szoboszlaival a kezdőcsapatában már 2 perc után hátrányba került a hazai pályán a Brighton&Hove Albiont fogadó Liverpool!