Vasárnapi bajnoki körkép: Gólzáporos mérkőzésen nem bírt egymással a City és a Tottenham

Manchester City-Tottenham rangadó az angoloknál, Barcelona-Atletico Madrid a La Ligában, míg az olaszoknál Napoli-Inter összecsapást rendeznek… Nézzük, hogyan alakulnak a vasárnapi mérkőzések az európai topligákban.

19:55 – A Ferencváros kisebb meglepetésre hazai pályán gól nélküli döntetlent ért el a Mezőkövesd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

A Konferencia-ligában csütörtökön a Cukarickit legyőző FTC ezzel sorozatban negyedik meccsén nem tudott nyerni a bajnokságban és már a vesztett pontok tekintetében is az éllovas Paks mögött van.

19:34 – A Bundesliga vasárnapi játéknapjának rangadóján, 1-1-es döntetlent ért el a Bayer Leverkusen és a Dortmund csapata. Ezzel a Xabi Alonso vezette Leverkusen továbbra is veretlenül áll és vezeti a német bajnokságot, míg a Dortmund az ötödik helyen áll a tabellán.

19:30 – Gólzáporos mérkőzésen nem bírt egymással a City és a Tottenham

17:15 – A Zalaegerszeg 3-0-ra nyert a Diósgyőr vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.

Sikerükkel a kék-fehérek elmozdultak a kiesőzónából, Márton Gábor vezetőedző pedig, aki 2020-ban már irányította az együttest, visszatérése óta először vezette győzelemre a ZTE-t.

17:10 – A Chelsea egy nehéz meccsen van túl, miután hazai pályán 3-2-re nyertek a Brighton ellen hazai pályán. A Kékek ráadásul már az első félidő legvégétől emberhátrányba kerültek, így még nehezebb volt számukra megrtartani a vezetést. Végül, hiába szépítettek a vendégek a hosszabbításban és jöttek fel egy gólos hátrányba, a Chelsea kiküzdötte a három pontot.

17:03 – Kerkez Milos gólpasszt adott a Bournemouth hazai pályán játszott 2-2-es döntetlent az Aston Villa ellen.  Hiába vezetett a mérkőzés során kétszer is a hazai csapat, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, ráadásul a végeredményt is beállító utolsó gól a rendes játékidő végén a 90-dik percben esett. Ezzel az 1 ponttal az Aston Villa továbbra is a negyedik, míg a Bournemouth a tizenhatodik helyen áll a bajnokságban.

17:00 – Őrűletes mérkőzésen nyert a Liverpool