Szombati bajnoki körkép: Győzelmével élre állt az Arsenal, gólgazdag meccsen nyert a Sociedad

Az Arsenal már előre nagy lépést tehet a holnapi Liverpool-City rangadó előtt, ha ma megverik a Brentford csapatát. A Bournemouth fontos pontokat gyűjthet a tökutolsó Sheffield ellen, várhatóan Kerkez Milossal a kezdőben. A németeknél a Bayern a Mainz ellen javíthat, míg a Dortmund a Werder vendége lesz. A Lorient a Lyont fogadja, az olaszoknál pedig Bologna-Inter rangadót rendeznek. Pályán lesz a Girona és az Atlético Madrid is, a BL-helyeért folyó harcban mindkét meccsnek kulcsfontossága lesz.

20:48 – Az Arsenal a vártnál jobban megizzadt a Brentford ellen, de végül 2-1-re nyertek, így bizony komoly tétje lesz a holnapi Liverpool-Manchester City rangadónak.

20:40 – Fordulatos mérkőzésen nyert a Real Sociedad a Granada otthonában. A félidőben még a hazaiak vezettek, a győztes gólra pedig egészen a 85. percig kellett várni. Sikerével a Sociedad fellépett a hatodik helyre a tabellán.

20:37 – A Dortmund emberhátrányban nyert a Darmstadt ellen egy nehéz mérkőzésen. Sabitzert már az első félidő végén az öltözőbe zavarta a játékvezető, ezután pedig a darazsaknak annyi volt a dolga, hogy tartsa a meccset.

19:50 – Nagyon fontos győzelmet aratott az Inter a szintén BL-helyekért küzdő Bologna vendégeként. A kemény találkozón egy gól döntött, amit Bisseck vágott be a vendégek részéről.

18:13 – Nagy meglepetésre az Atletico Madrid simán kikapott a Cadiz otthonában, ezzel a Girona előtt nagy lehetőség nyílik, ha nyernek ma este. (2-0)

Final en Cádiz.

#AúpaAtleti #CádizAtleti pic.twitter.com/QKgfe2xK3v

— Atlético de Madrid (@Atleti) March 9, 2024

18:00 – Nagy hajrával mentett pontott Kerkez Milos csapata, a Bournemouth kétgólos hátrányból jött fel és végzett döntetlenre a Sheffield ellen. A Wolves megverte a Fulham-et, míg a Crystal Palace leikszelt a Lutonnal.

17:27 – Hatalmas, 8-1-es győzelmet aratott a Bayern München a Mainz ellen, ezzel hozva a kötelezőt és próbálnak lépést tartani a Leverkusennel (Harry Kane mesterhármast lőtt). Willi Orbánnal és Gulácsival a kezdőben a Lipcse is nyert, ők a Darmstadtot múlták felül 2-0-ra. A szurkolói rendbontásokkal övezett Mönchengladbach-Köln meccs izgalmas, 3-3-as döntetlennel ért véget. Az Augsburg megverte hazai pályán a Heidenheimet.

SCHLUSS!

Ganz stark, Jungs! pic.twitter.com/XMtVsQFnJn

— FC Bayern München (@FCBayern) March 9, 2024

17:15 – A Kecskemét Horváth Krisztofer duplájának is köszönhetően 3-1-re nyert szombaton a bennmaradásért küzdő, vendég Kisvárda ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

17:02 – A Cagliari gólgazdag meccsen, 4-2-re verte a Salernitana csapatát, ezzel tovább süllyesztve a gödörbe a tökutolsó vendégeket. A Sassuolo viszont fontos győzelmet aratott a kiesés elleni küzdelmet tekintve a Frosinone ellen.

16:05 – A Valencia legyőzte a hazai pályán a Getafe csapatát, ezzel mindössze két pontra megközelítette az európai kupaindulást érő helyeket. A meccs egyetlen gólját Duro szerezte.

15:26 – Megtartotta kétgólos előnyét a második félidőre is a Manchester United, az Everton feletti sikerükkel pedig jelenleg a hatodikak a tabellán.

14:51 – A sereghajtó és a mérkőzést emberhátrányban befejező Mezőkövesd 2-1-es vereséget szenvedett a vendég Diósgyőrtől a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának szombati játéknapján.

14:27 – A Manchester United magabiztosan kezdett az Everton ellen, a félidőben 2-0 az állás, Bruno Fernandes és Rashford is büntetőt értékesítettek.

Two goals ahead at the break.#MUFC || #MUNEVE pic.twitter.com/7JW1T2TnLZ

— Manchester United (@ManUtd) March 9, 2024

14:25 – Alakul a hangulat a Mönchengladbach-Köln meccs előtt, több, mint 200 szurkolót vettek őrizetbe a rendőrök.

14:20 – Napi focimenü: