Szombati bajnoki körkép: Élre állt az MTK

A hétközi nemzetközi kupameccsek után ismét folytatódnak a nemzeti bajnokságok. Vajon a Manchester United győzni tud a Burnley ellen? Folytatódik a Barca jó szériája? Okozhat-e meglepetést a Bochum Münchenben? Ma kiderül!

21:30 Az újoncok napja az NB I-ben
2-0-ra győzött Újpesten az MTK, ezzel élre állt az OTP Bank Ligában a kék-fehér együttes. A vendégek részéről Bognár István és Németh Krisztián talált be, utóbbinál a csatár előbb luftot rúgott, majd a labda mellé boxoló Banai mellett másodjára már eredményes volt.

20:45 Hatalmas hajrá Barcelonában
A 76. percben már kettővel vezetett a Celta Vigo az Olimpiai Stadionban, de a katalánok nem adták fel. Lewandowski duplázott, Joao Cancelo találata pedig végül győzelmet ért Xaviéknak.

20:00 A Sassuolo legyőzte a Juventust
Idén a zebrák nem szerepelnek nemzetközi kupában, így kipihenve várhatták a következő bajnokit. A hazaiak 1-0-ra, majd 2-1-re is vezettek, ám Chiesa a 78. percben egalizált. A hajrá azonban a Sassuolo góljairól szólt, előbb Pinamonti talált be, majd Gatti védett látványos öngólt, ezzel alakult ki a 4-2-es végeredmény.

19:00 Bárány Donát gyönyörű gólja nem ért pontot a Lokinak
Zsúfolt lelátók előtt fogadta az újonc Diósgyőri VTK az előző szezon ezüstérmesét, a remekül rajtoló DVSC együttesét. Holdampf révén a hazaiak kerültek előnybe, amit még az első félidőben megduplázott Pernambuco.
A 65. percben Bárány sarkazásával szépített a debreceni csapat, de az egyenlítés nem jött össze, sőt a végén Acolatse is betalált, ezzel 3-1-re nyertek a borsodiak.

18:16 Callum Styles szerezte csapata, az angol harmadosztályban szereplő Barnsley első gólját a Northampton elleni idegenbeli bajnokin.
A találkozót 2-1-re a vendégek nyerték. A magyar válogatott középpályás – aki szerdán a Portsmouth elleni találkozón is eredményes volt – kezdőként kapott lehetőséget és a negyedik percben talált be. A 23 éves futballista ezzel kétgólos az idényben.
Szintén győzött a Stevenage, amelynek kapuját Hegyi Krisztián védte: az együttes 3-0-s sikert aratott a Cheltenham otthonában.
Kilenc forduló után a Stevenage a harmadosztályú bajnokság harmadik, míg a Barnsley az ötödik helyén áll.

18:00 Rodri kiállítása sem okozott gondot a címvédőnek
Foden és Haaland góljával már 14 perc után kettővel ment a manchesteri csapat, és bár a második félidő elején Rodrit kiállították, a Nottingham nem tudott betalálni.

A Crystal Palace – Fulham mérkőzésen nem született gól, az újonc Luton pedig 1-1-es döntetlent játszott a Wolverhampton ellen, ezzel megvan az első pontjuk.

17:30 Szalai nélkül nyert a Hoffenheim, hetet számolt ellenfelére a Bayern München
Az Allianz Aréna eredményjelzőjén 30 perc után már 3-0 állt, nagyon ment a münchenieknek a Bochum ellen. A bajorok új igazolása, Harry Kane háromszor is megzörgette az ellenfél kapuját, rajta kívül Choupo-Moting, De Ligt, Tel és Sane is betalált, a végeredmény 7-0!

A dortmundiak 1-0-ra nyertek Wolfsburgban, az Union Berlin pedig hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget a Hoffenheimtől, Schäfer András továbbra is sérült, Szalai Attila pedig nem kapott lehetőséget. Timo Werner találata döntött Mönchengladbachban, az Augsburg emberhátrányban verte a mainziakat.

A felázott talaj miatt csúszott az AC Milan – Verona meccs, végül 15:25-kor indult útjára a labda. A 8. percben Leao talált be, ez a gól pedig három pontot ért Pioliéknak.

16:25 A Girona és a Paks is két góllal nyert
A LaLiga szombati játéknapjának első meccsén potyogtak a gólok, a Girona végül 5:3 arányban múlta felül a mallorcaiakat. A hazaiak 16 szerzett pontjukkal élre álltak.

Haraszti Zsolt az első-, Könyves Norbert a második félidpben talált be a Pancho Arénában, Bognár Györgyék ezzel legyőzték a felcsútiakat. Könyves találata különösen szép volt, Mezei szögletét követően az ötös sarkáról ollózta a labdát a kapuba.

15:00 Két részeredmény és egy később kezdődő meccs
A félidőben: Puskás Akadémia – Paksi FC 0 – 1, Haraszti Zsolt büntetőből volt eredményes.

A spanyol bajnokságban a Mallorca szerzett vezetést a Girona vendégeként, mire a hazaiak négy góllal válaszoltak.

Jégeső csapott le Milánóra, a San Siro talaja nem alkalmas a játékra, ezért az AC Milan – Verona mérkőzés később kezdődik.

13:00 – A mai program: