Szoboszlaiék osztrák, belga és francia ellenfelekkel egy csoportban

Sorsoltak az Európa Ligában.


A magyar válogatott csapatkapitány Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpool FC az osztrák LASK Linzzel, a belga Union Saint-Gilloise-val, valamint a francia Toulouse-zal találkozik a labdarúgó Európa-liga csoportkörében.

A pénteken rendezett monacói sorsoláson a végső győzelemre is esélyesnek tartott angol sztárcsapat az E csoportba került, majd a Kecskés Ákost is a soraiban tudó LASK Linz után az előző kiírásban negyeddöntős Union Saint-Gilloise-t, valamint a Toulouse-t sorsolták mellé.

A szintén magyar válogatott Sallai Roland csapata, a Freiburg az A csoportba kapott besorolást, mégpedig a Konferencia-ligában címvédő West Ham United, a görög Olympiakosz, valamint Sós Bence csapata, a szerbiai Topolyai SC mellé.

A Kleinheisler Lászlót is foglalkoztató görög Panathinaikosz a Villarreallal, a Rennes-nel, illetve az izraeli Makkabi Haifával csap majd össze, míg a Bolla Bendegúzt nyáron szerződtető svájci Servette az előző idényben Budapesten döntős AS Romát, a cseh Slavia Prahát, valamint a moldovai Sheriff Tiraspolt kapta ellenfélnek.

A legerősebbnek tűnő csoport a B jelű négyes, ebben a holland Ajax, a francia Olympique Marseille, az angol Brighton, illetve a görög AEK Athén szerepel.

A csoportkör első fordulóját szeptember 21-én rendezik, az utolsóra pedig december 14-én kerül sor.

Az Európa-liga döntőjét május 22-én rendezik Dublinban.

Az Európa-liga csoportbeosztása:
-------------------------------
A csoport:
West Ham United (angol), Olympiakosz Pireusz (görög), SC Freiburg (német), Topolyai SC (szerbiai)
B csoport:
Ajax (holland), Olympique Marseille (francia), Brighton (angol), AEK Athén (görög)
C csoport:
Glasgow Rangers (skót), Real Betis (spanyol), Sparta Praha (cseh), Arisz Limasszol (ciprusi)
D csoport:
Atalanta (olasz), Sporting CP (portugál), Sturm Graz (osztrák), Raków Czestochowa (lengyel)
E csoport:
Liverpool FC (angol), LASK Linz (osztrák), Union Saint-Gilloise (belga), Toulouse (francia)
F csoport:
Villarreal (spanyol), Rennes (francia), Makkabi Haifa (izraeli), Panathinaikosz (görög)
G csoport:
AS Roma (olasz), Slavia Praha (cseh), Sheriff Tiraspol (moldovai), Servette (svájci)
H csoport:
Bayer Leverkusen (német), Qarabag (azeri), Molde (norvég), Häcken (svéd)

Borítókép: UEFA

Videók