Gulácsiék a Tottenhamnek adják át a kilincset a Puskás Arénában

Újabb angol csapat érkezik Budapestre.


A végső győzelemre esélyesnek tartott csapatok idegenben kezdik meg csütörtök este a labdarúgó Európa-liga egyenes kieséses szakaszát, amelynek első körében a nyolcaddöntőbe jutásért zajlanak a párharcok.

A Wolfsberger-Tottenham Hotspur meccset a budapesti Puskás Arénában rendezik.

Az észak-londoni együttes negatív szériában van, legutóbbi hat tétmérkőzéséből ötöt elveszített, igaz, az FA Kupa nyolcaddöntőjében csak hosszabbításban maradt alul az Evertonnal szemben. José Mourinho vezetőedző csapata a Premier League-ben jelenleg a kilencedik, hátránya pedig 17 pont a listavezető Manchester Cityvel szemben.

Bár Ausztriában nem megy rosszul a játék a bajnokságban hatodik Wolfsberger együttesének, az El-párharcnak egyértelműen a Spurs az esélyese, amely lényegesen minőségibb játékoskerettel rendelkezik, mint a rivális, így nagy meglepetés lenne, ha csütörtökön este, a Puskás Arénában az osztrákok le tudnák győzni szigetországi ellenfelüket.

Ami a többi angol együttest illeti: a Leicester City a cseh Slavia Praha vendége lesz, a Manchester United Torinóban lép pályára a spanyol Real Sociedad ellen, az Arsenalt pedig Rómában fogadja a portugál Benfica.


Utóbbi mérkőzéseket - a Wolfsberger-Tottenham meccshez hasonlóan - azért bonyolítják le más helyszínen, nem a házigazda otthonában, mert a koronavírus-járvány miatt Európa számos országában beutazási korlátozásokat rendeltek el a Nagy-Britanniából érkezőkre.

Az olasz csapatok szintén idegenben kezdenek, az AC Milan Belgrádban, a Crvena zvezda otthonában szerepel, az AS Romát a portugál Braga fogadja, míg a Napoli a spanyol Granada vendége lesz.

Európa-liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések:


csütörtök:

Wolfsberger AC (osztrák)-Tottenham Hotspur (angol), Puskás Aréna 18.55
Olimpiakosz (görög)-PSV Eindhoven (holland) 18.55
Young Boys (svájci)-Bayer Leverkusen (német) 18.55
FK Krasznodar (orosz)-Dinamo Zagreb (horvát) 18.55
SC Braga (portugál)-AS Roma (olasz) 18.55
Slavia Praha (cseh)-Leicester City (angol) 18.55
Crvena zvezda (szerb)-AC Milan (olasz) 18.55
Real Sociedad (spanyol)-Manchester United (angol), Torino 18.55
Dinamo Kijev (ukrán)-Club Brugge (belga) 18.55
Lille OSC (francia)-AFC Ajax (holland) 21.00
Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - Sahtar Donyeck (ukrán) 21.00
Granada CF (spanyol)-SSC Napoli (olasz) 21.00
Molde FK (norvég)-TSG 1899 Hoffenheim (német), Vila-real 21.00
Salzburg (osztrák)-Villarreal (spanyol) 21.00
Royal Antwerp (belga)-Rangers FC (skót) 21.00
Benfica (portugál)-Arsenal (angol), Róma 21.00

A visszavágókat a jövő héten játsszák. 

Borítókép: 

Videók