Épphogy kicsúszott a top 100-ból a Fradi

Az IFFHS ezúttal a legeredményesebb csapatokat rangsorolta.

A brazil Palmeiras lett a 2021-es év legeredményesebb futballklubja a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezetnél (IFFHS). A négyszáz együttest felsoroló lista egyetlen magyar szereplője, az FTC a 105. helyen végzett.

Az IFFHS azt írta, hogy a nemzeti bajnokságokat és nemzetközi sorozatokat erősségük alapján pontozták, s különböző szorzókkal, súlyozottan vették figyelembe a sorrend megállapításánál.

Az éves klubvilágranglisták históriájában először nyert brazil klub a Palmeiras révén, amely 2020-ban a második volt a Bayern München mögött. A 2021-es elsőségét főleg annak köszönheti, hogy tavaly megnyerte a legjobb dél-amerikai futballklubokat felvonultató Libertadores Kupát.

A lista második helyét is brazil klub, a Mineiro szerezte meg (313 pont), hatalmasat ugorva előre a 2020-as 147. helyről. Legjobb európaiként a Manchester City (300) végzett még dobogón, megelőzve a Bajnokok Ligája-győztes londoni Chelsea-t, és a szintén 289 pontot gyűjtött brazil Flamengót.

A dél-amerikai ország az IFFHS ranglistájának első száz helyezettje közé 13 csapatot delegált, Angliát, Olaszországot és Spanyolországot egyformán hét-hét együttes reprezentálja. A Dinamo Zagreb történelmet írt, mivel első horvát csapatként került be a top 10-be.

Ami a számítást illeti, például a BL-ben elért győzelem 14 pontot, a döntetlen 7 pontot hozott a konyhára, akárcsak a FIFA klub-világbajnoksága vagy éppen a Libertadores Kupa esetében. A klub-vb döntője "fizetett" a legjobban: ott az első hely 21, a második 10,5 pontot ért, míg az Európa Ligában 12 ponttal díjazták a nyertes meccset, s 6-tal a döntetlent.

A legeredményesebb futballklubok 2021-ben az IFFHS-nél:
1. Palmeiras (brazil) 322 pont
2. Mineiro (brazil) 313