Nem bírt el egymással a portugál és a francia válogatott

Ronaldo és Benzema duplázott.

A címvédő portugál válogatott 2-2-es döntetlent játszott a világbajnok francia csapattal a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság F csoportjának harmadik fordulójában szerdán, a Puskás Arénában, így bejutott a legjobb 16 közé.

A mérkőzésen az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo két gólt szerzett, míg a franciáktól Karim Benzema volt kétszer eredményes.
Ronaldónak immár 20 gólja van Eb-n és vb-n, ami rekord, és a legutóbbi 45 válogatott meccsén 48 alkalommal talált az ellenfél kapujába. A franciák ellen most hetedszer játszott, és először volt eredményes.

Eredmény, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, F csoport:
Portugália-Franciaország 2-2 (1-1)

Puskás Aréna, 54 886 néző, v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
gólszerző: C. Ronaldo (31., 60., mindkettőt 11-esből), illetve Benzema (45+2., 47., az elsőt 11-esből)
sárga lap: Lloris (27.), Hernandez (36.), Griezmann (40.), Kimpembe (83.)

Portugália:

Rui Patricio - Semedo (Dalot, 79.), Dias, Pepe, Guerreiro - Moutinho (Neves, 72.), Danilo (Joao Palhinha, a szünetben), Sanches (S. Oliveira, 88.)- B. Silva (Bruno Fernandes, 72.), Jota, Ronaldo

Franciaország:

Lloris - Koundé, Varane, Kimpembe, Hernandez (Digne, a szünetben, Rabiot, 52.) - Pogba, Kanté - Mbappé, Griezmann (Sissoko, 87.), Tolisso (Coman, 66.) - Benzema

I. félidő:

27-31. perc: A portugálok végezhettek el szabadrúgást a jobb oldalról, a beívelt labdára pedig jól érkezett Danilo, aki elfejelte a labdát a kifutó kapus elől, Lloris viszont ököllel letaglózta ellenfelét, ezért a játékvezető tizenegyest adott. A vitatkozó francia játékosok megnyugtatása, valamint Danilo ápolása után, négy perccel az esetet követően Cristiano Ronaldo értékesítette magabiztosan a büntetőt (1-0).

45+2. perc: Az Mbappé fellökéséért megítélt tizenegyest - néhány perc videobírós ellenőrzés után - Benzema értékesítette. A Real Madrid csatárának ez volt az első gólja a francia válogatottban 2015 októbere óta (1-1).

II. félidő:

47. perc: Pogba ugratta ki a jobb oldalon remek ütemben Benzemát, aki tanári módon gurított Rui Patricio mellett a jobb sarokba. A találatot videobírós ellenőrzés után adták meg, az asszisztens ugyanis először beintette a lest (1-2).
60. perc: Ronaldo próbált beadni a francia kaputól jobbra, szinte az alapvonaltól, a labdába azonban kézzel ütött bele Koundé, így a portugálok ötszörös aranylabdása újfent tizenegyest rúghatott, és ezúttal sem hibázott (2-2).

A franciák szövetségi kapitánya, Didier Deschamps nemcsak a kezdőcsapatán, de a felálláson is változtatott a korábbiakhoz képest: az eddigi 4-3-3-at a 2018-as világbajnokságon aranyérmet érő 4-2-3-1-re cserélte vissza.

Mindez azt jelentette, hogy Griezmann jobbszélső helyett visszavont ékként szerepelt Benzema mögött. A portugáloknál Bruno Fernandes és William Carvalho került ki a kezdő tizenegyből, helyettük Renato Sanches és Joao Moutinho játszott.

A mérkőzés első negyedórája szinte eseménytelenül telt, igazán nagy helyzet egyik oldalon sem adódott, az viszont óriási üdvrivalgást váltott ki a Puskás Arénában, hogy Szalai Ádám góljával a magyarok megszerezték a vezetést Münchenben, a németek vendégeként.

A játék azután pörgött fel, hogy csaknem félórányi mezőnyfutball után a portugáloknak megítélt tizenegyest Ronaldo nagy erővel a kapuba lőtte. A franciák ugyanis a hátrány tudatában megpróbáltak magasabb fokozatra kapcsolni, ellenfelük pedig a gyors ellentámadások vezetésére rendezkedett be. A félidő végéhez érve Mbappét Semedo tartotta fel a tizenhatoson belül, a franciák is büntetőt rúghattak, Benzema pedig nem pazarolta el a lehetőséget. A Real Madrid támadója 2015 októbere óta először szerzett gólt a nemzeti csapatban.

Fordulás után két percet sem játszottak még le a felek, amikor Benzema újfent eredményes volt, bár a találatát először les miatt érvényteleníteni akarták, de a videobírós ellenőrzés eredményeként végül megadták.

Nem tartott azonban sokáig a francia öröm, Cristiano Ronaldo ugyanis 13 perccel később újabb büntetőt harcolt ki, és eredményes is volt. Ezt követően újra magukhoz ragadták a kezdeményezést a franciák, Pogba lövését Patricio tornázta a kapufára, majd a védelemnek kellett többször is figyelnie és tisztáznia. Időközben a németek egyenlítését követő újabb müncheni magyar gólnál hangorkán tört ki a Puskás Arénában, és percekig zúgott a "ria, ria, Hungária" rigmus.

A budapesti játék a hajrában a müncheni meccs állásához igazodott, és amikor a németek kiegyenlítettek, akkor már sem a franciák, sem a portugálok nem erőltették meg magukat, az utolsó percek békésen teltek el, ezzel az eredménnyel ugyanis mindkét együttes továbbjutott.

Borítókép: MTI/ Illyés Tibor