Jó hír nekünk: a címvédő a hajrában pontot mentett Horvátország ellen

A címvédő olaszok három, míg a vb-bronzérmes horvátok egy ponttal vághattak neki az Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójának a B-csoportban.

A horvátoknak mindenképpen győzniük kellett, ennek szellemében az 5. percben Sucic jó harminc méterről sistergős bombát eresztett meg, Donnarumma komoly bravúrral hárított.

Húsz perccel később kollégája a túloldalon még ennél is parádésabb védést mutatott be. Barella jobb oldali beadását Bastoni hat méterről, senkitől sem zavartatva stukkolta kapura, Livakovic káprázatos mozdulattal kitornázta a labdát a léc alól.

A 36. percben Pellegrini adott munkát a horvát hálóőrnek, a középre tartó kísérlete nem okozott gondot, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünetben beállt Frattesi negatív főszereplővé lépett elő. Az 52. percben Kramaric lövésébe kézzel ért bele a tizenhatoson belül, a Makkelie játékvezető pedig VAR-vizsgálatot követően büntetőt ítélt.

Modric bal alsóba tartó tizenegyesét Donnarumma hárította, nem szabadult azonban fel az olasz kapu. Jobb oldali beadás után Budimir próbálkozását még szenzációsan védte Donnarumma, a kipattanónál azonban a büntetőt elvétő Modric eszmélt elsőként és a léc alá vágta a labdát. (1-0)

A bekapott gólt követően magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak az olaszok, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Egészen a ráadás utolsó percéig, akkor Calafiori ugratta ki Zacccagnit, aki hajszál pontos lövéssel bevette a horvátok kapuját, és ezzel továbbjuttatta Olaszországot. (1-1)

Az olaszok a csoport második helyén végeztek, így a nyolcaddöntőben Svájccal találkoznak majd. A horvátok két ponttal a kvartett hármadik helyén zártak, így biztosan a magyar válogatott mögött végeznek a csoportharmadikok összevetésében.