Remek iramban kezdődött a mérkőzés, Giorgi Mamardasvili előbb Hložek, majd Schick helyzeténél védett szépen.

Az első tíz perc végén Mikautadze tartott meg egy felpasszolt labdát, amiből Georgia gyors ellentámadást tudott vezetni, Zuriko Zdavitasvili esett el Krejci szorításában, a német Daniel Siebert viszont itt még nem ítélt büntetőt.

A 23. percben úgy tűnt, góllá érett a cseh mezőnyfölény, egy bedobás utáni lepattanó labdára Adam Hložek ért oda legelőször, első lövését még Mamardasvilibe rúgta, a kapusról lepattanó labda viszont a támadó kezét is érintve pattant a kapuba, a VAR pedig érvénytelenítette a találatot.

A mérkőzés első georgiai sárga lapjára a 36. percig kellett várni, Guram Kasia lépett oda Tomas Souceknek.

A 40. minutumban cseh oldalon Coufal után Provod is besárgult, miután földre vitte Mikautadzét.

A ráadásban Hvicsa Kvarachelia ívelt be egy jobb oldali szabadrúgásból, a portugálok ellen öngólt vétő Robin Hranáč kézzel ért a labdába, Seibert rövid, a VAR-ral lefolytatott konzultáció után pedig a tizenegyes pontra mutatott.

A labda mögé Mikautadze állt, a Metz támadója pedig higgadtan emelte a kapufa mellé a labdát. (1-0)

Az előzetesen jelzett két perces ráadás ötödik! percében Patrik Schick játszotta üresre magát, Mamardashvili eszén az első félidőben azonban nem lehetett túljárni. Emberfeletti bravúrt mutatott be a Valencia hálóőre, ami a meccsen már a nyolcadik védése volt.

A második játékrész elején Csehország próbált nyomást helyezni a grúzokra, ennek ellenére David Jurasek és Holes is viszonylag hamar sárgát kapott.

Az 57. minutumban Georgia nagy helyzetben lőtt a cseh kapu mellé, amit az ellenfél azonnal megbüntetett. A csereként pályára lépő Lingrnek sikerült megcsúsztatni egy szögletet, ami a kapufáról Patrik Schick elé pattant, a Leverkusen támadója pedig közvetlen közelről nem hibázott. (1-1)

Schick hatodik gólja volt ez az Eb-ken, amivel megelőzte Milan Barost, és a kontinenstorna legeredményesebb cseh labdarúgója lett.

A 66. percben Matej Jurasek lőtt távolról, a kapus eszén azonban nem sikerült túljárnia.

A 77. percben Chytil remekül érkezett David Jurasek beadására, a csehek cseréje viszont bevetődve nem találta el a kaput.

Egy perccel később Lingr is közel járt a gólhoz, Mamardashvili azonban sokadjára állta a sarat.

Tomas Soucek a 81. percben csúnyán összecsúszott Kvaracheliával, a német játékvezető a West Ham középpályását sárgával jutalmazta.

A rendes játékidő lejártával öt perc ráadást jelzett a negyedik játékvezető.

A 95. percben Georgia 3 az 1 ellen támadott a mérkőzés megnyeréséért, Szaba Lobzsanidze viszont fölé lőtte a meccslabdát.

A végeredmény 1-1, ami egyik csapatnak sem jó.

(Borítókép: Halil Sagirkaya/Anadolu via Getty Images)