Nem úszta meg Gulácsi kapott gól nélkül, vezet a PSG a szünetben

A második gólban a magyar kapus is benne volt.

A franciák előtt adódott több helyzet, abszolút megérdemelten szereztek két gólos előnyt a szünetre.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Az első helyzet a lipcseiek előtt adódott a harmadik percben, de Nkunku lövése lepattant a védőkről, így Rico kapus begyűjtötte a labdát. Mbappe elképesztő labdával ugratta ki Neymart a hatodik percben, de a brazil mellé pöccintett, a bal kapufa is segítette a németeket.

Alig egy percet kellett várni az újabb párizsi helyzetre, Gulácsit hozták nehéz helyzetbe a védők, a magyar kapus nem is tudta elrúgni a labdát, amely lepattant Neymarról, Mbappé pedig az üres kapuba lőtt, azonban a brazil támadó kezét érintette a labda, így nem adták meg a találatot.

A 9. percben Sabitzer próbálkozott 18 méterről, de védett a PSG kapusa.

(Kép: Twitter/UEFA Champions League)

A 12. percben aztán már Gulácsi is tehetetlen volt. Di María ívelt be egy szabadrúgást a tizenhatoson belülre, Marquinhos pedig mintaszerű fejesével megszerezte az előnyt a franciáknak.

null

Marquinhos gets the goal for #PSG 0-1! #UCL ##RBLPSG pic.twitter.com/2KXF6XsUKC

A statisztikák szerint a PSG sorozatban a 34. BL-mérkőzésén talált be.

null

Paris have now scored in 34 consecutive UCL games #UCL pic.twitter.com/hhY1v2htRD

A PSG 17 perc alatt három ziccerig is eljutott, Mbappé lőtt négy méterről, de Gulácsi remekül védett.

A 22. percben a németek is szabadrúgáshoz jutottak, a csapat osztrák sztárja, Sabitzer csavart mintegy 25 méterről, de sorfalat talált a labdája.

Kiegyenlítettebbé vált a játék. Helyzetek itt is, ott is.

A 25. percben az eddigi legnagyobb lehetőség adódott a Lipcse előtt, Laimer harcolt meg a labdáért, centerezése meg is találta Poulsent, de ő 8 méterről nem találta el a kaput a csatár.

Alig tíz minutummal később Neymar járt nagyon közel a gólhoz. A brazil ezúttal a jobb oldali oldalvonaltól végezhetett el szabadrúgást, de középre ívelés helyett egyből kapura szúrta, alaposan meglepve ezzel a magyar válogatott hálóőrét, de a labda ezúttal is a bal kapufán csattant.

A hajrát megnyomta a PSG, Mbappé remek indításával Neymar tört be a tizenhatoson belülre, de Kampl és Mukiele egyesült erővel szerelte a brazilt.

(Kép: Michael Regan - UEFA/UEFA via Getty Images)

Majd Gulácsi hibázott nagyot, egy rossz passzt követően Neymar Di Maríát hozta kihagyhatatlan helyzetbe, ami után már 2-0-át mutatott az eredményjelző a PSG-nek.

null

Gran error de Gulacsi en la salida del Leipzig y tras el pase de espaldas de Neymar, Di María pone el 2-0 para #PSG. pic.twitter.com/gHpI7Ruyrp

A gól után sem álltak le a franciák, ezúttal Neymar lábában volt a gól, de a bal kapufa mellé lőtt közelről.

A ráadásban még egy szabadrúgás lehetőség adodótott a németek előtt, de az eredmény már nem változott, így a párizsiak megérdemelten vezetnek az első 45 perc után.

RB Leipzig - PSG 0-2

Kép: David Ramos/Getty Images