A Bayern München 1-0-ra legyőzte a hazai pályán játszó Paris Saint-Germaint a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A meccs első felét a Bayern Müchen uralta, ám igazán veszélyes helyzetig nem sikerült jutnia a német együttesnek. A 43. percben Joshua Kimmich vette célba a PSG kapuját, ám Donnarumma résen volt. A másik oldalon az első játékrész ráadásában Lionel Messi villanhatott volna, ám csak a sorfalat találta el a szabadrúgásából.

Az első gólra az 53. percig kellett várni. Ekkor Alphonso Davies passzából Kingsley Coman talált be a párizsiak kapujába. A második félidő derekán a Bayern Münchennek több lehetősége is adódott az előnye növelésére, ám ezeket nem sikerült kihasználnia.

A 74. percben a túloldalon csereként beálló Kylian Mbappé villant nagyot, de gólját les miatt érvénytelenítették.

Fine margins… #UCL pic.twitter.com/I8Dl4pOjGK

— Football on BT Sport (@btsportfootball) February 14, 2023

A hátralévő percekben felpörögtek a hazaiak, az egyenlítést azoban nem tudták összehozni. A Bayern így egygólos előnnyel várhatja a március 8-ai visszavágót.

 

A játéknap másik mérkőzésén az AC Milan haza pályán, Brahim Díaz góljával 1-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspur csapatát.

Borítókép: Marc Atkins/Getty Images