Hatalmas öngóllal bukta el a Monaco a Bajnokok Ligája indulást - Videó

Főtáblán a Sheriff Tiraspol és a Salzburg.

A Sheriff Tiraspol, a Salzburg és utolsóként a Sahtar Donyeck is bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe, miután a selejtező negyedik fordulójában jobbnak bizonyult a Dinamo Zagrebnél, a Bröndbynél, valamint a Monacónál.

A párharcok szerdai visszavágóján a moldovai együttes a hazai háromgólos előny birtokában várta a zágrábi összecsapást, amelyen gól nélküli döntetlent játszott a házigazda horvát gárdával. Az osztrák csapat pedig a múlt heti, hazai 2-1-es győzelem után vendégként is pont ennyire kerekedett dán riválisa fölé.

A Sahtar-Monaco párharcban viszont hosszabbításra is szükség volt, és az ukránok végül a 98. percben becserélt Ruben Aguilar 114. percben esett öngóljával egyenlítették ki kétgólos hátrányukat - az első félidőben a vendég franciák részéről Wissam Ben Yedder duplázott -, a hazai döntetlen pedig számukra továbbjutását jelentett az idegenbeli győzelem után. A párharcok vesztesei az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek ősszel, míg a BL 32-es főtáblája a szerdai három selejtezős párharccal vált teljessé.

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:
Sahtar Donyeck (ukrán)-AS Monaco (francia) 2-2 (0-2, 1-2, 1-2) - hosszabbítás után
Továbbjutott: a Sahtar Donyeck, 3-2-es összesítéssel.