Hármat lőtt a rendes játékidő hosszabbításában az APOEL, dráma Belgrádban, viszlát, BATE!

A ciprusi APOEL a hagyományos hosszabbításban harcolta ki továbbjutást - három gólt szerezve a hosszúra nyűlt ráadásban - a norvég Rosenborg házigazdájaként a labdarúgó BL-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján. A Crvena zvezda a kétszer 15 perces hosszabbításban maradt alul a bolgár bajnokkal szemben Belgrádban.

Kora este a cseh Plzen a 85. percben egyenlítve lépett a következő körbe az azeri Karabah vendégeként, míg az APOEL hazai pályán, a norvég Rosenborg ellen a rendes játékidő hosszabbításában szerezte a továbbjutást érő gólt, amelyet az utolsó pillanatokban még kettővel megfejelt.

Késő este aztán dráma történt Belgrádban: Wanderson triplájának is köszönhetően a harmincperces hosszabbításban diadalmaskodott a Ludogorec a szerb bajnok Crvena zvezda otthonában, a Marakanában. Idén nem lesz BL-főtáblás a BATE - erről nagy meglepetésre az ír Dundalk gondoskodott.

A 4. forduló sorsolását pénteken tartják.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, visszavágók:
Karabah (azeri)-Viktoria Plzen (cseh) 1-1 (Muarem 28., ill. Krmencík 85.)
Továbbjutott: a Viktoria Plzen 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

APOEL (ciprusi)-Rosenborg (norvég) 3-0 (Jannotasz 91., Vander 96., De Vincenti 99.)
Tj.: az APOEL 4-2-es összesítéssel.

Dinamo Tbiliszi (grúz)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-1 (Rog 8.)
Tj.: a Dinamo Zagreb kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Dundalk (ír)-BATE Boriszov (fehérorosz) 3-0 (McMillan 44., 59., Benson 90.)
Tj.: a Dundalk, 3-1-es összesítéssel.

Crvena zvezda (szerb)-Ludogorec (bolgár) 2-4 (Donald 17., Ibánez 62. - 11-esből, ill. Cafu 24., Wanderson 40., 92., 97.; kiállítva: Kanga 45+3., ill. Plastun 44.) - h.u.
Tj.: a Ludogorec, 6-2-es összesítéssel.