Ez igen! A Ferencváros kiverte a Celticet

A 2020-21-es Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a magyar bajnok Ferencváros a skót Celtic otthonában lép pályára.

A találkozót a skótok kezdték jobban, egy Forrest lövést kellett Dibusznak nagy bravúrral védenie.

A hetedik percben az első helyzetéből  megszerezte a vezetést a Ferencváros. Egy szöglet után Sigér elé került a labda, aki 20 méterről lőtte a labdát a kapuba. (0-1)

Az első negyedóra alapján megérdemelten vezetett Szerhij Rebrov csapata.

A 15. percben aztán egy Celtic helyzetet kellett mentenie a Ferencvárosnak.

Öt perccel később Ntcham lőtt kapu mellé.

A 23. percben egy Forest beadás után Elyounussi lövését blokkolta Botka.

Az első fél óra elteltével egy beadás után Cristie maradt le a labdáról.

A Ferencváros továbbra is bátran játszik, azonban a 20. perctől a skótok több helyzetet alakítottak ki.

A 37. percben Blazicnak kellett tisztáznia Cristie elöl.

Három perccel később Elyonussi lőtt kapu mellé.

A 41. percben megint Elyounussi lőtt, Dibusz hárított.

Az utolsó percekben nagyon nyomott a Celtic, de a szünetben a Ferencváros 1-0 arányban vezetett.

A második félidőben a skót csapat jobban kezdett, azonban egy ferencvárosi kontra után Kharatin lőtt, de blokkolták.

Az 52. percben egyenlíteni tudott a Celtic. Taylor Elyounussi Cristie összjáték után utóbbi lövése megpattant Kovacevic fején, nem tudott védeni Dibusz. (1-1)

Hat perccel később nem sok hiányzott az újabb skót találathoz. Egy beadás után Ntcham lövése csattant a kapufán.

Az 59. percben Cristie lövését védte óriási bravúrral Dibusz.

A Ferencváros sikeresen állta a sarat a Celtic rohamai ellen.

A 74. percben szinte a semmiből szerzett vezetést a Ferencváros. Egy indítás után Tokmac indult meg, aki elgurította Barkas mellett a labdát  ami a kapuban kötött ki. (1-2)

Négy perccel később Christie lövését blokkolta Kharatin.

A 83. percben Ntcham lövése csúszott meg a vizes füvön Dibusz óriási bravúrral védett.

A találkozó végefelé nagyon nyomott a Celtic de nem tudott mit kezdeni a Ferencváros védekezésével.

A ráadásban Ntcham lövését védte Dibusz.

A Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva legyőzte a Celticet.

A végeredmény Celtic-Ferencváros 1-2

Borítókép: Facebook.com/ Ferencvárosi Torna Club

Sport365.hu – Sigér bombájával Fradi vezetés a Celtic Parkban

A 2020-21-es Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a magyar bajnok Ferencváros a skót Celtic otthonában lép pályára. A találkozót a skótok kezdték jobban, egy Forrest lövést kellett Dibusznak nagy bravúrral védenie. A hetedik percben az első helyzetéből megszerezte a vezetést a Ferencváros. Egy szöglet után Sigér elé került a labda, aki 20 méterről lőtte a labdát a kapuba.