Nem ment Mbappénak és a PSG-nek a Newcastle ellen, a lipcseiek nem tudták megnehezíteni a címvédő dolgát.

Borussia Dortmund – AC Milan
A BVB vereséggel, a milánóiak döntetlennel kezdtek, az első győzelemre pedig tovább kell várniuk, ugyanis ezen a meccsen a kapuk kevésszer forogtak veszélyben, gól pedig nem született. A pontosztozkodásnak a Newcastle és a PSG örülhet a legjobban.

Celtic – Lazio
Kyogo Furuhashi révén a skótok szereztek vezetést a 12. percben, húsz perccel később egalizáltak a vendégek, Matias Vecino fejese révén. A második félidő hajrájában Luis Palma talált be, de les miatt nem adták meg a Celtic találatát, a lefújás előtt nem sokkal pedig Pedro fejesével már a rómaiaknál volt az előny, ez is maradt a végeredmény.

Crvena zvezda – Young Boys
Belgrádban hasonló forgatókönyv zajlott le, mint a City ellen. A szerb csapat vezetett az első félidőben, de az ellenfél a második játékrészben fordítani tudott. A végén jól hajráztak a hazaiak és a 89. percben Osman Bukari találatával egy pontot megmentettek, a vége 2 – 2.

FC Porto – FC Barcelona
Mindkét csapat győzelemmel kezdett, a jó sorozatot pedig a katalánok tudták tovább folytatni. Fernan Torres talált be az első félidő végén, és bár az utolsó percekre Gavi kisárgázta magát, a portugálok nem tudtak betalálni, így egygólos győzelmet aratott a Barca.

Newcastle – PSG
A nap rangadóján a BL-be közel 20 év után visszatérő angol csapat megszerezte első győzelmét. Nem igazán találta a Newcastle ellenszerét a vendég PSG, az 50. percben már 3-0 állt az eredményjelzőn. Habár nem sokkal később Lucas Hernandez szépített, a végén Fabian Schar visszaállította a háromgólos különbséget: 4 – 1-re nyertek a szarkák.

RB Leipzig – Manchester City
Foden révén a címvédő került előnybe Lipcsében, Openda a második félidő elején egalizált. A 84. percig bírták a hazaiak, a csereként beálló Alvarez és Doku 1-1 gólt és gólpasszt hozott össze, a vége 1 – 3.

Borítókép: Stu Forster/Getty Images