Nagyon úgy tűnik, hogy Jürgen Klopp bajnoki cím nélkül zárja utolsó liverpooli szezonját, miután a hétközi Premier League fordulóban a Liverpool kikapott a kiesés ellen küzdő Everton vendégeként.

Mindezt annak ellenére, hogy a városi rangadón nyomasztó mezőnyfölényben futballozott a vendégegyüttes, hiszen a Liverpool 70-30 arányban birtokolta a labdát a találkozón. 21-15 volt a kapura lövési kísérletek száma a vörös mezesek javára a meccsen. Szoboszlai kezdőként 63 percet töltött a pályán, de ő sem tudott érdemben hozzátenni a csapata játékához. A gólokat ugyanis az Everton lőtte.

Az első félidőben Jarrad Branthwaite kicentizte a leshatárt és így szerezte meg a vezetést. A fordulás után pedig Calvert-Lewin döntötte el végleg a három pont sorsát.

Az Everton a sikerével biztonságos távolságba került a kieső zónától. A Liverpool pedig messze a végső sikertől.

Jelen állás szerint az Arsenal 77, a Liverpool 74 pontos négy fordulóval a vége előtt. A Manchester City 73 ponttal a harmadik, de két meccsel kevesebbet játszott, mint a vetélytársai.

A Liverpool legnagyobb problémája pedig leginkább az, hogy az utolsó öt bajnoki meccséből csak kettőt tudott megnyerni és ugyanennyit veszített el.

Eközben a Manchester United fellépett a még nemzetközi indulást jelentő hatodik helyre a tabellán.

Ehhez kellett a Newcastle 2-0-as veresége Londonban a Crystal Palace ellen. Valamint az is, hogy ezúttal a United jól hajrázott.

A már csak matematikailag nem kiesett Sheffield United ugyanis kétszer is vezetett az Old Traffordon, de a házigazda kétszer egyenlített, majd az utolsó 10 percben szerzett két góljával megnyerte a találkozót.

Külön kiemelendő Maguire gólja, amivel történelmet írt. Hiszen az idei szezonban ő szerezte a Premier League 1085. gólját. Ez pedig, amióta a 20 csapatos a PL, a legtöbb gól egy szezonban. Ami még emelkedni fog a hátralévő fordulókban.