Mauricio Pochettino, a Chelsea mestere ünneprontó szándékkal érkezett a Liverpool elleni mérkőzésre. Nem járt sikerrel, köszönhetően többek között Szoboszlai Dominiknek és a gólja mellett két asszisztot jegyző Conor Bradley-nek.

A magyar középpályás sérülése után újra a kezdőben találta magát, Mohamed Salah azonban továbbra sincs bevethető állapotban. Kezdőként kapott szerepet a húszéves északír Bradley is, aki a 23. percben gólpasszt adott Diogo Jotának, majd negyedórával később maga is betalált.

Darwin Nunez már az első félidőben lezárhatta volna a találkozót, de büntetője kivágódott a lécről, így 2-0-val vonulhattak öltözőbe a csapatok. Hiába cserélt hármat a Chelsea mestere a szünetben, nem sikerült zárkózni a Liverpoolhoz.

Sőt, a 65. percben megszerezte a harmadik gólt a hazai együttes, ismét Conor Bradley centerezett, Szoboszlai pedig befejelte a labdát Petrovics kapujába.

Jürgen Klopp nem sokkal később lecserélte Bradley-t és Szoboszlait is. Nkunku rövidesen szépített, de a 79. percben Luis Diaz visszaállította a háromgólos különbséget.

A hajrában több gól már nem esett, így a Liverpool megerősítette első helyét a tabellán, a Chelsea csupán a 10.

További eredmények a január 31-i játéknapról: Manchester City-Burnley 3-1, Tottenham-Brendford 3-2.

Borítókép: John Powell/Liverpool FC via Getty Images