Óriásit lépett a bajnoki cím felé a Chelsea

A londoni csapat vitatható és parádés gólt is szerzett a meccsen.

A találkozó előtt a Chelsea 9 ponttal előzte meg az Arsenalt, így gyakorlatilag hatpontos összecsapás volt ez az „ágyúsoknak”.

Ennek ellenére a 13. percben a hazaiak szereztek vezetést. Diego Costa fejesét még nagy bravúrral hárította Petr Cech, ám az ismétlésre Marcos Alonso érkezett a legjobb ütemben, aki a kapuba továbbította a labdát. Megoszlanak a vélemények arról, hogy vajon mennyire volt szabályos az, ahogy a gól előtt eltakarította Bellerint (a védőt le is kellett cserélni), azonban a játékvezető megadta a találatot.

Az olasz szövetség sportigazgatója áradozott Nagy Ádámról " NEMZETKÖZI FOCI › Olasz foci

A második félidőben Hazard mindenkit megbolondított és fantasztikus gólt szerzett, amivel kettőre növelte a hazaiak előnyét. A 85. percben Cech hibáját használta ki Fabregas, aki az üres kapuba emelte a játékszert. A találkozó végén Giroud még szépíteni tudott, de a lényegi kérdések már korábban eldőltek.

A Chelsea előnye jelen pillanatban 12 pont a második Tottenham előtt, akik ma este lépnek majd pályára a Middlesbrough ellen.

Chelsea - Arsenal 3-1 (1-0) Gsz.: M. Alonso 13., Hazard 53., Fabregas 85., ill. Giroud 91.