Az Arsenal történelmi győzelmet aratott a 195. észak-londoni derbin

Mikel Arteta csapata 3-2-re győzött a Tottenham vendégeként a Premier League 35. fordulójában.

Soha korábban nem fordult elő az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, vagyis a Premier League-ben, hogy az Arsenal két egymást követő alkalommal is legyőzze idegenben a Tottenhamet bajnoki mérkőzésen. Mikel Arteta gárdája tavaly januárban 2-0-ra győzött a Spurs otthonában, most pedig 3-2-re nyert az éllovas.

Pazarul kezdett az Arsenal, a 15. percben egy szögletet követően Höjbjerg öngóljával szerzett vezetést az piros-fehér mezes együttes, majd hét perccel később nem sokon múlott az egyenlítés, van de Veen találatát azonban visszavonták les miatt, igaz csak millimétereken múlott. A 27. percben egy jó indítást követően már 0-2 állt az eredményjelzőn, Bukayo Saka volt eredményes. Az első félidőben nyújtott tökéletes teljesítményt pedig Kai Havertz koronázta meg, a 38. percben egy újabb sarokrúgás után ő is gólt jegyzett, így a Chelsea elleni duplája után a Tottenham kapuját is bevette. A német csatárnak ez volt a 12. gólja már a bajnoki szezonban.

Közel volt az újabb tökéletes meccshez az Arsenal és David Raya a 14. kapott gól nélküli találkozójához, ám a spanyol hálóőr nagy hibát vétett, egy rosszul kiemelet labda a Spurs játékosához jutott, Romero pedig gond nélkül gurított a kapuba, és ezzel megjött Ange Postecoglou együttesének lendülete, ami a 86. percben egy büntetőben tornyosult ki, amit Szon higgadtan értékesített, s így egy gólra zárkózott a Tottenham. Azonban a hajrában már nem volt lehetőségük az egyenlítésre, az Arsenal kivédekezte a hátralevő perceket és története során először nyert két egymást követő idegenbeli bajnoki az észak-londoni rivális otthonában a Premier League-ben, amivel már 80 pontos és továbbra is listavezető a tabellán.