A Chelsea az egy pontnak is örülhetett a hazai nyitányon

""

Az első félidőben Oscar szabadrúgásából lett gól a 23. percben, öt perccel később André Ayew egyenlített közelről, majd Willian megpattanó lövése is beakadt az első félóra végén.

A szünet után a kifutó Courtois akasztotta Gomist, kiállították, emberhátrányba került a bajnok. A debütáns Asmir Begovicnak 4-5 védést is be kellett mutatnia, hogy ne szenvedje el története második hazai bajnoki fiaskóját a Chelsea José Mourinho irányítása alatt.

További adalék, hogy a Kékek az előszezont is ide értve nem tudtak nyerni az elmúlt hat meccsükön (a rendes játékidőben).

PL, 1. forduló, végeredmény:
Chelsea-Swansea 2-2 (2-1)

G.: Oscar (23.), F. Fernández (30. – öngól), ill. A. Ayew (29.), Gomis (55. – 11-esből)
Piros lap: Courtois (53.)

Korábbi eredmények:
Bournemouth-Aston Villa 0-1, Everton-Watford 2-2, Leicester-Sunderland 4-2, Norwich-Crystal Palace 1-3, Man. United-Tottenham 1-0.