Kézilabda

Nemzeti gyász: a Győr pofára esett a BL-döntőben

A várakozásoknak megfelelően kezdődött az összecsapás. A Buducnost Podgorica kőkemény védekezésével az első percekben nem tudott mit kezdeni a Győri Audi ETO KC. Bizonyítja a montenegróiak „brutális” védekezését, hogy az első öt percben három sárga lapot és egy kétperces büntetést kaptak a hazaiak. Támadásban fej-fej mellett haladtak a csapatok.

A magyar kapuban Katrine Lunde Haraldsen sajnos kevés alkalommal találkozott a labdával, igaz a másik oldalon Clara Woltering sem parádézott. A 11. percig egy góllal vezetett a Podgorica, majd Radmila Miljanic találatával a hazaiak először léptek el kettővel. A győri játékosok sajnos rengeteg hibával játszottak. A 19. minutumban a Buducnost Katarina Bulatovic találatával háromgólos előnyre tett szert.

A felvonás utolsó tíz percére feljavult a Győr. A kapuban Pálinger Katalin több bravúrt is bemutatott. Támadásban Kovacsics Anikó és Eduarda Amorim vezetésével a Győr felzárkózott egy gólra. Érdekesség, hogy az utolsó nyolc percben a Buducnost nem dobott gólt, ez a győriek védekezését dicsérte. 30 perc elteltével a montenegróiak 13-12-re vezettek.

Fordulás után hol kettővel, hol eggyel vezettek a montenegróiak, ám a 37. percben a Győr kiegyenlített. Két percre rá megint kettővel ment a Podgorica, ám megint sikerült egalizálni az eredményt. Az utolsó nemzetközi meccsét játszó Pálinger a kapuban néha szenzációs dolgokat művelt. Aztán ahogy lenni szokott, ismét megléptek a hazaiak, a 47. percre háromra növelték a vezetésüket (22-19), majd három perccel később már négyre (24-20).

A játékvezetők nagyszerűen vezették a mérkőzést, figyelmen kívül tudták hagyni a külső körülményeket. Az 56. percben a Győr egy gólra felzárkózott, azaz összesítésben megint náluk volt az előny. Az utolsó előtti percben Miljanic és az egykori győri Dokić találatával a Podgorica három góllal elhúzott.

A hazaiak kapujában Clara Woltering több bravúrt is bemutatott. Görbicz hetese az utolsó percben visszahozta a reményt, de a Podgorica eldugta a labdát, így maradt a 27-25. A montenegrói alakulat idegenben lőtt góllal megnyerte a Bajnokok Ligáját.

A zöld-fehérek legeredményesebb játékosa a 29. születésnapját éppen vasárnap ünneplő Görbicz Anita volt 9 góllal, de a többiek nem igazán tudtak hozzá felnőni, a Győr alig tudott gólt dobni bejátszásból vagy átlövésből, így pedig nem sikerült megőriznie otthon szerzett előnyét. A Győr korábban 4 EHF Kupa, továbbá 1-1 BL- és KEK-finálét bukott el, utóbbit 2006-ban szintén a Podgorica ellen.

Buducnost Podgorica – Győri Audi ETO KC 27-25 (13-12)
Podgorica, 5000 néző, v.: Martin Gjeding, Mads Hansen (dán)
Gólszerzők: Bulatovic 9, Miljanic 6, Savic 4, Popovic 3, Cvijic 2, Knezevic 2, Djokic 1, illetve Görbicz 9, Amorim 5, Radicevic 3, Kovacsics 3, Lekic 3, Löke 2
Hétméteres: 3/2, illetve 5/5
Kiállítások: 16 perc, illetve 6 perc
BL-győztes: a Buducnost Podgorica 54-54-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.