Futball hírekNemzetközi labdarúgás

NL-körkép: Ronaldo újabb gólt szerzett, a hajrában nyertek a spanyolok

Kép forrása: Rafal Oleksiewicz/Getty Images

A portugál válogatott idegenben nyert 3-1-re a lengyelek ellen, míg a sérülésektől tizedelt spanyolok otthon győzték le Dániát.

Lengyelország – Portugália 1-3 (0-2)

Az A divízióban a portugálok megtartották százszázalékos mérlegüket, miután 3-1-re nyertek Lengyelországban.

A vendégek második találatát Cristiano Ronaldo szerezte, az ötszörös aranylabdás támadónak ez volt a 133. gólja a nemzeti csapatban, karrierje során pedig már 906-nál jár.

Fehéroroszország – Észak-Írország 0-0

Nem született gól a fehérorosz és az északír válogatott Zalaegerszegen rendezett összecsapásán a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik fordulójának szombati játéknapján.

Szombati eredmények:

A divízió, 1. csoport:

korábban:

Horvátország-Skócia 2-1 (1-1)

A horvát válogatott hazai pályán 2-1-re legyőzte a skót csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik fordulójának szombati játéknapján.

A zágrábi összecsapáson a vendégek a 95. percben ugyan betaláltak, de a VAR les miatt érvénytelenítette góljukat.

A csoport állása: 1. Portugália 9 pont, 2. Horvátország 6, 3. Lengyelország 3, 4. Skócia 0

4. csoport:

Spanyolország-Dánia 1-0 (0-0)

A sérülésektől tizedelt spanyol válogatott véleményes góllal győzte le a dánokat hazai pályán. Zubimendi lövését bevédte Kasper Schmeichel, előtte azonban sokak szerint szabálytalanság történt. A játékvezető és a VAR nem szólt közbe, így Spanyolország a 4. csoport élére állt.

Litvánia-Koszovó 1-2 (0-1)

Litvánia válogatottja továbbra is pont nélkül áll a labdarúgó Nemzetek Ligájában, amelynek harmadik fordulójában szombaton hazai környezetben 2-1-es vereséget szenvedett Koszovó csapatától.

A csoport állása: 1. Románia 9 pont, 2. Koszovó 6, 3. Ciprus 3, 4. Litvánia 0

3. csoport:

korábban:

Bulgária-Luxemburg 0-0

A csoport állása: 1. Fehéroroszország és Bulgária 5-5 pont (1-0), 3. Észak-Írország 4, 4. Luxemburg 1