Kép forrása: Geert van Erven/Soccrates/Getty Images

A magyar válogatott 5-0-ra kikapott Düsseldorfban a németek elleni Nemzetek Ligája A-Ligás csoportmérkőzésen.

A Nationalelfben debütáló Marc-André ter Stegennek dolga sem volt az első félidőben, a hazaiak pedig egy nullára kijátszott akció végén a 27. percben Niklas Füllkrug üres kapus góljával vezetést szereztek. (1-0)

A félidőben cserélt Marco Rossi. A sárga lapot kapó Nego Loic helyére a klubcsapatában nagyszerű formában futballozó Bolla Bendegúz állt be.

Éppen a szárnyvédő került ziccerbe az 57. percben, az utolsó pillanatban azonban a német védők szögletre mentettek.

Rövid idő alatt két sarokrúgást is lőhettünk, a második kontrájából viszont Jamal Musiala lépett ki őrizetlenül, majd egy csel után a rövidbe lőtt. (2-0)

A németek nem álltak le, a 68. minutumban Florian Wirtz is szépségdíjas gólt szerzett Orbán lábai között, amivel már három volt közte. (3-0)

Újabb 9 perc telt el, amikor Németország a sokadik helyzetét 3-0 után berúgta. Aleksandar Pavlović lépett ki a leshatáron, majd lőtt Gulácsi mellett a hálóba. (4-0)

Nem sokon múlott a szépítés. Csoboth helyzeténél ter Stegen bravúrral védett.

Az ellentámadásból büntetőhöz jutottak a hazaiak, Havertz esett el Orbán szorításában. A sértett magabiztosan értékesítette a tizenegyest. (5-0)

A folytatásban újabb találat nem született. Magyarország a Marco Rossi-éra legsúlyosabb vereségét szenvedte el.