Németország az utolsó pillanatokban nyerte meg az A csoportot

Eseménytelen első negyedóra után a meddő német mezőnyfölény Andrich lövésével érett góllá, Sommer bevédte a Leverkusen középpályásának löketét, a videóbíró azonban Musiala szabálytalansága miatt érvénytelenítette a találatot.

A 25. percben Dan N’Doye előbb besárgult, majd három perccel később egy szépen kijátszott akció végén a leshatáron érkezett, és nyúlt bele Freuler beadásába! (1-0)

Nem sokkal a vezető gól után ismét a svájci támadó került helyzetbe, ezúttal viszont kevéssel a német kapu mellé lőtt.

A félidő hátralévő részében tovább nyomott Németország, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk a nagy fölényük ellenére.

A második félidő 5. percében Musiala lépett ki, lövését Sommer az érkező Gündogan elé ütötte, a Barcelona középpályása viszont csúnyán mellé lőtte a kipattanót.

Újabb öt perc telt el, amikor Toni Kroos a kapuval szemben senkitől sem zavartatva lőtt mellé.

Jonathan Tah a tűzzel játszott, az első félidőben beszedett sárgája után lerántotta Embolót, Orsato viszont megkönyörült a Leverkusen védőjén.

Julian Nagelsmann rögtön cserélt is, lekapta Tah-t, és Mittelstädtet is.

Németország a folytatásban szögleteivel próbálta feltörni a svájci reteszt, sikertelenül.

A 70. percben Kimmich helyzeténél mentettek nagyot a védők, majd egy lehetséges büntetőt is vizsgáltak.

A második 45 perc is nagy német fölénnyel csorgadozott, de az egyenlítő találat nem akart összejöni.

A 84. percben úgy tűnt, hogy Svájc eldönti a mérkőzést, Vargas hiába lőtt a kapuba, a partjelző jogosan lest intett.

Kai Havertz közel járt az egyenlítéshez, fejese azonban a kapufa tetejére hullott.

Granit Xhaka tekerésénél Manuel Neuer védett nagyot a 88. percben.

Nem bírta ki Svájc! A 92. percben Nicklas Füllkrug fejelte Raum beadását Sommer kapujába! (1-1)

A vége 1-1, Németország megnyerte az A csoportot!

(Borítókép: Lars Baron/Getty Images)