Egyéb sportok

Nem tudták eldönteni, ki az aranyérmes, Risztovot kizárták

""

A szám olimpiai bajnoka – aki Rio de Janeiróban a magyar úszócsapat legidősebb tagja lesz, és nagymedencében 800 méteren is rajthoz áll majd – a táv felénél még két másodperccel vezetett a világbajnoki címvédő francia Aurélie Muller előtt. 7500 méternél már a riválisa haladt az élen, ám kettejük között csupán néhány tizedmásodperc volt a különbség.

Végül a rendkívül szoros hajrában Muller és az olasz Rachele Bruni azonos idővel zárt, köztük még a célfotó alapján sem tudtak dönteni, így mindketten aranyérmet kaptak. A harmadikként beérkező Risztov Évát utólag kizárták a versenyből.

A szám másik magyar indulója Olasz Anna a 13. helyen végzett.

A férfiak 10 kilométeres versenye 13 órakor rajtolt három magyar résztvevővel: az olimpiai induló Papp Márkkal, valamint Rákos Patrikkal és Székelyi Dániellel.

Hollandiai nyíltvízi úszó Európa-bajnokság, nők, 10 km :
Európa-bajnok: Rachele Bruni (Olaszország) és Aurelie Muller (Franciaország) 2:07:00.1 óra
3. Arianna Bridi (Olaszország) 2:07:03.6
…13. Olasz Anna 2:07:28.9