Nem született gól az olasz-osztrákon, jöhet a hosszabbítás

A labdarúgó Európa-bajnokság második nyolcaddöntőjében az eddig 100%-os olasz válogatott és az osztrákok találkoztak egymással.

A játéknap első mérkőzésén a dánok kiütötték a walesi együttest, így ők ott lesznek a legjobb nyolc közé.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően indult, a 6. percben Insigne ugratta ki Immobilét, aki ütközött az osztrák kapussal.

A 10. percben újabb olasz helyzet volt. Spinazzola lőtt kapu mellé.

A 13. percben Spinazzola lőtt kapura, Bachmann védte a lövését.

Az első negyedórában inkább az olaszok domináltak, de nem tudtak előnybe kerülni.

Egy perccel később Barella lövését védte Bachmann.

Az első osztrák lövésre 18 percet kellett várni. Arnautovic kapott nagy labdát, és lőtt, de jócskán fölé.

A 25. percben Immobile ugrott ki, végül Alabának kellett mentenie.

Az első fél óra után kis híján vezetést szerzett Olaszország. Immobile távoli lövése csattant a kapufán.

Az osztrák válogatott nem tudott érdemi helyzetet kialakítani, támadásaikat többnyire az olaszok mentenek, ha közelebb kerülnének a kapuhoz.

A félidő vége előtt Spinazzola lőtt kapura, Bachmannak kellett védenie.

Az első félidőben az olaszok mezőnyfölényben voltak, de nem tudták azt kihasználni, így a szünetben Olaszország-Ausztria 0-0

A második félidő osztrák helyzettel kezdődött. Arnautovic ugrott meg, akinek lövésébe végül belenyúltak.

Egy perccel később ígéretes helyről rúghatott szabadrúgást Ausztria. A pontrúgást 19 méterről David Alaba lőtte nem sokkal mellé.

Az 55. percben Immobile beadását mentette Alaba.

Egy órával a mérkőzés kezdete után Sabitzer lövése Bonuccin pattant meg, nem sokon múlt az osztrák vezetőgól. A szögletből, Arnautovic került helyzetbe, lövését Donnarumma védte.

A 65. percben megszerezhette volna a vezetést Ausztria. Egy beadást követően Alaba fejelte Arnautovic elé a labdát, aki kiszorított helyzetből a kapuba fejelt. A találatot azonban les miatt alulálta Anthony Taylor.

Egy perccel később Sabitzer lőtt kapu mellé.

Az osztrákok a gól után felbátorodtak, egy vitatott szituáció után büntetőt szerettek volna kapni, de nem ítélt semmit.

Az utolsó 10 percben Franco Foda csapatának már több helyzete volt, sőt, az olaszokra nézve lett volna hízelgő a gól nélküli döntetlen.

Két perccel később Berardi ollózott volna kapura. Tényleg csak volna.

Roberto Mancini kettőt cserélt, Chiesa és Bellotti jött be.

A rendes játékidő utolsó perceiben szabadrúgáshoz jutott Olaszország, amelyből nem született gól. Jön a hosszabbítás. Olaszország-Ausztria 0-0

Borítókép: GettyImages

Sport365.hu – Olasz mezőnyfölény, de nincsen gól az első félidőben

A labdarúgó Európa-bajnokság második nyolcaddöntőjében az eddig 100%-os olasz válogatott és az osztrákok találkoztak egymással. A játéknap első mérkőzésén a dánok kiütötték a walesi együttest, így ők ott lesznek a legjobb nyolc közé. A találkozó a várakozásoknak megfelelően indult, a 6. percben Insigne ugratta ki Immobilét, aki ütközött az osztrák kapussal.